Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Namyšlený Mayweather perlí: Mohu mít špatný trénink, nikdy ale nemám špatnou výplatu

Sport

  11:11
LAS VEGAS/PRAHA - Čtyřicetiletý Američan Floyd Mayweather se již poctivě připravuje na svůj jubilejní padesátý profesionální duel kariéry, který 26. srpna absolvuje doma v Las Vegas proti hvězdě MMA Conoru McGregorovi. A zdá se, že je opět ve svém živlu.

Floyd Maywether v přípravě. foto: youtube.com

Dva roky byl neporazitelný boxerský král v důchodu. Více jak rok probíhaly jeho námluvy s osmadvacetiletým irským bouřlivákem, elitě smíšených bojových umění (MMA).

Nyní je ale už ruka v rukávu a tak se oba poctivě připravují ve svých tělocvičnách. McGregor pustil do světa video, kde se snaží trefovat karty, které vyhazuje do vzduchu jeho trenér, Mayweather dal nahlédnout do svého kempu americkému bulvárnímu serveru TMZ.

„Řekněte jim, že já je porazím,“ začal své slovní průpovídky mezi tréninkovými jednotkami letos v únoru čtyřicetiletý Mayweather, který je zjevně stále ve skvělé fyzické kondici.

„Mohu odejít z tréninku s monoklem, s krvavým nosem, mohu mít špatný den v posilovně, ale na konci toho všeho, nikdy nemám špatnou výplatu a špatný večer pod světly ramp,“ pokračoval na dálku v hecování McGregora a tak trochu i v motivaci sama sebe.

Dlužno dodat, že až na vyrovnané bitvy s Josem Luisem Castillem, Oskarem de la Hoyou a Marcosem Reném Maidanou, nelze proti těmto slovům nic namítat. Mayweather se skutečně i přes svoji výstřednost dokázal vždy na své protivníky skvěle připravit.

„Mám modřiny, neúspěchy v tréninku, ale nemám špatnou noc,“ dodal než vstoupil do ringu na první sparingová kola. Pochopitelně s levorukým soupeřem.

Mimochodem i z těchto video lze rozpoznat kvalitativní rozdíl mezi ním a McGregorem co se týče boxerských dovedností. „Je to šaškárna, byznys, oba jsou to cirkusoví klauni,“ opřel se do rivalů, kteří by mohli za svůj duel zinkasovat dohromady přes půl miliardy, král střední váhy Gennadij Golovkin.

„Kdo chce vidět cirkusáky při jejich čísle, koukne se na ně, proč ne. Kdo bude chtít vidět pořádnou bitvu dvou špičkových boxerů, počká si na můj zářijový zápas s Canelem Alvarezem,“ dodal slova, pod která se ochotně podepisují mnozí boxerští fanoušci i experti.