Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pešta vymění UFC za XFN. Česká scéna bojových sportů se má nač těšit

Sport

  19:19
PRAHA - Pořádně nabitý začátek léta čeká na fanoušky ultimátních zápasů v Česku. Už 16. června se mohou nastartovat galavečerem ve Znojmě, o týden později, přesněji 25. června se v pražské hale Královka uskuteční již třetí galavečer pod hlavičkou X Fight Nights (XFN). O měsíc později se pak na Štvanici představí novodobí gladiátoři pod hlavičkou série Oktagon.

Viktor Pešta po své poslední porážce v UFC. foto: Reprofoto

Scéna českých bojových sportů zažívá v posledních měsících obrovský boom. Potvrzením tohoto budiž šest týdnů od poloviny června do konce července.

Ve Znojmě se představí mimo jiné zástupce Reinders MMA Praha a policista Tomáš Peleška, na konci července poté na Štvanici jako do skutečného amfiteátru dorazí například slovenské hvězdy Gábor Boráros a Attila Végh, bývalý šampion druhé největší světové organizace – Bellatoru. Toho navíc vyzve parťák momentálně asi nejznámějšího zápasníka MMA Conora McGregora – Paul Byrne.

„Chceme udělat pořádnou show. Turnaj, jaký tu ještě nebyl. Přemýšlíme třeba o tom, že bychom vážení uskutečnili na Staroměstském náměstí,“ řekl jeden z organizátorů Ondřej Novotný.

Pokud bude své předsevzetí naplnit, nečeká ho rozhodně snadná práce. Činí se i organizátoři XFN, kteří shodou okolností chystají také historicky třetí galavečer.

Na koho lákají oni? Na nikoho menšího než Viktor Pešta, který jako druhý Čech po Karlosi Vémolovi okusil chleba nejslavnější světové ligy MMA – UFC.

A byť v ní šestadvacetiletý obr z Penta Gymu skončil po pěti zápasech s bilancí 1 výhra a 4 porážky, ostudu si rozhodně neudělal. Vždyť na UFC 192 trápil více jak dvě kola hvězdného Američana Derricka Lewise, který je momentálně krůček o zápasu o světový titul.

Fanoušci se tak budou moct nyní na vlastní oči proti zatím nezvěřejněnému soupeři přesvědčit, co se během svého působení v zámoří naučil a jak se výkonnostně posunul. Vždyť na domácí půdě bojoval naposledy v prosinci 2013 na GCF 26. Mimochodem i tato série chystá pořádný trhák, 14. října se na turnaji s pořadovým číslem 41 představí její prezident a zakladatel Michal „Háša“ Hamršmíd.

Ale zpět k XFN 3 a hale Královka, která se pomalu, ale jistě stává centrem bojových sportů v Praze. Ostatně přesně tak, jak si přál ředitel Jindřich Knodl letos v únoru, kdy ji měl svoji návštěvou poctít i legendární americký boxer Floyd Mayweather (ten ale nakonec dorazil do Prahy s velkým zpožděním a ukázal se jen na následné after party).

Do oktagonu vstoupí také Petr „Píno“ Ondruš, poprvé si vyzkouší MMA skvělý zástupce K-1 Matouš Kohout, které prověří další špičkový postojář Daniel Brunclík.

O titul XFN si to pak rozdají v odvetném souboji Uzbek žijící v Česku Machmud Muradov a Brazilec David Ramirez. První souboj na XFN 2 loni v prosinci Muradov prohrál kvůli zranění zlomené klíční kosti a nyní touží po pomstě.

Na tu se připravoval mimo jiné také v zámoří, konkrétně v Las Vegas a to přímo u zmíněného Mayweathera díky doporučení boxerské stáje Qwert Boxing.

Vzkaz Ramireze pro jeho soupeře

Muradov udělal v zámoří tak skvělý dojem nejen svým tréninkovým morálem a přístupem, ale také při sparinzích, že pokud Ramireze porazí, je pro něj přichystaný kontrakt z jednou z top zahraničních federací.

Příprava Muradova v zámoří

Jestli vás zajímá, zda Muradovovi tato mise podaří, pak si stačí zakroužkovat do svého kalendáře datum 25. června 2017 (neděle) a čas 19:00 hodin, kdy XFN 3 startuje. Vstupenky, jejichž cena startuje na 499 Kč lze zakoupit již nyní na ticketportal.cz.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!