Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Beast mode on! Slovenské zvíře MMA Gábor Boraros předvedl další ničivé KO

Sport

  18:56
BRATISLAVA - Na tři tisíce fanoušků v Hant Arena v Bratislavě sledovalo druhé pokračování stále více oblíbené české ligy ultimátních zápasů (MMA) – Oktagon MMA. A bavilo se náramně, vždyť jen tři zápasy z jedenácti skončily na body. Hlavní hvězda? Gábor „Beast mode on“ Boraros.

Gábor Boraros slaví další vítězství před limitem. foto: Oktagon MMA

Loňská reality show ze světa tohoto bojového sportu – Oktagon MMA – jej nastartovala a on sám se ne a ne zastavit. V pátek v bratislavské hale na Pasienkách, která slouží především pro házenou, stylově dodatečně oslavil své středeční pětadvacáté narozeniny.

Krajana Rolanda Čambala (9-3) smetl v prvním kole. Slovenská dvojka střední váhy, která duel přijala dva týdny před galavečerem, jelikož původně plánovaný Ján Homolka se v přípravě zranil, se vlastně ani do zápasu neměla šanci dostat.

Boraros, přezdívaný „Beast mode on“, na něj vletěl ve svém tradičním stylu a už po třech minutách byl konec. „Jo, má bombu. Ty první údery jsem moc necítil, ty další už ale ano,“ krčil smutně rameny poražený, kterému nepomohl ani fakt, že se boxuje v meziváze do 82 kg a že by měl mít nad soupeřem váhově navrch.

„Těšil jsem na tenhle zápas. Hodně, byl jsem na něj připravený kondičně, mentálně, prostě po všech stránkách. Cítil jsem, že ho ‚vybombuji‘ v prvním kole. Podle mne je to ale kvalitnější soupeř než měl být Homolka,“ usmíval se po čtvrtém knockoutovém triumfu v řadě Boraros.

SESTŘIH GALAVEČERA OKTAGON 2

Tomu přímo v kleci jako první gratulovala jeho přítelkyně Mónika Jákliová, jedna ze tří Oktagon Girls pro tento galavečer. A po zápase také známý raper Rytmus, který v posledních měsících projevu bojovým sportům stále větší náklonnost.

V březnu byl u triumfu boxera Štěpána Horvátha na Box Live Praha, svoji roli měl také ve zmiňované reality show Oktagon MMA. „Takový zápas jsem už dlouho neviděl,“ citovala Rytmuse, který gratuloval Borarosovi v šatně, slovenská média.

Již nyní je navíc jisté, že cesta této populární české série ultimátních zápasů i samotného Borarose bude pokračovat. Třetí pokračování Oktagon MMA se uskuteční 29. července na tenisovém stadionu v Praze na Štanici s plánovanou kapacitou sedm tisíc diváků, chystá se také druhý díl reality show, jejíž první část ovládl právě rodák z Dunajské Stredy.

ZÁPAS GÁBOR BORAROS VS. ROLAND ČAMBAL

Promotéři Ondřej Novotný a Pavol Neruda navíc v průběhu bratislavského galavečera oznámili, že spojili síly s World Series Of Fighting (WSOF), po UFC a Bellatoru třetí největší světovou organizací MMA, která už má na kontě 37 turnajů a 362 zápasů.

„Povedlo se nám dostat naši sérii na světovou mapu MMA,“ pronesl Neruda. „Slibujeme si od toho šanci pro české a slovenské bojovníky měřit síly s kvalitními zahraničními soupeři. Myslím, že se je nač těšit, ostatně už tento galavečer byl vysílaný do zámoří,“ doplnil jej Novotný.

Parádní duely se tak otevírají nejen před Borarosem, kterého se už v tuto chvíli obává celá tuzemská scéna, ale i pro další. Skvělými výkony se ve slovenské metropoli prezentovali například Samuel „Pirát“ Krištofič, Milan Ďatelinka, nebo Michal Martínek, bývalý to hokejový obránce.

ZÁPAS ILJA ŠKONDRIČ VS. VÍT MRÁKOTA

Skvělou „štípanou“ pak předvedli v polotěžké váze veterání Ilja Škondrič s Vítem Mrákotou, senzací pak skončil duel veterána Jaroslava „Číňana“ Poborského s Borarosovým kamarádem Františkem Fodorem, který propadl hned v prvním útoku, za což ho čeká legenda tohoto sportu s více jak šedesátkou zápasů na kontě potrestala „uškrcením“.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!