Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Dohady kolem Schumachera. ‚Na Mallorku ho stěhovat nebudeme,' vzkazují blízcí

Sport

  19:00
Ženeva - Management bývalého pilota formule 1 Michaela Schumachera ve čtvrtek popřel zvěsti, že se sedminásobný mistr světa přestěhuje na Mallorku.

Archivní foto Michaela Schumachera foto: Reuters

Těžce postižený Schumacher se stěhuje na Mallorcu. Do luxusního sídla za stovky milionů

Švýcarský magazín L’Illustré předtím přinesl zprávu, že Schumacher, který před téměř pěti lety při lyžování utrpěl vážná zranění s trvalými následky, bude převezen ze svého domu ve švýcarském Glandu na španělský ostrov, kde si rodina pořídila luxusní sídlo.

„Rodina Schumacherových se nechystá přestěhovat na Mallorku. Tamní dům bude jako dosud sloužit jako rekreační sídlo,“ oznámila Schumacherova manažerka Sabine Kehmová.

Švýcarský magazín se ve svém článku o stěhování Schumacherových odvolává na starostku obce Andratx na Mallorce Katiu Rouarchovou. Ta údajně potvrdila, že Michael Schumacher se v obci usadí. 

Michael Schumacher po první výhře v F1.
Michael a Mick Schumacher.

Tamní radnice ale ve čtvrtečním prohlášení uvedla, že nešlo o přesné vyjádření, a naznačila, že nedorozumění pravděpodobně vyplynulo ze špatného překladu.

Devětačtyřicetiletý Schumacher se neukázal na veřejnosti od těžké nehody na lyžích ve francouzském Méribelu z 29. prosince 2013. 

Po nehodě podstoupil dvě operace mozku a byl několik měsíců v kómatu. 

V červnu roku 2014 byl převezen z Francie do Švýcarska do domácího ošetřování u Ženevského jezera. Zprávy o jeho zdraví prosakují na veřejnost jen sporadicky.

Autor: