15. listopadu 2014 10:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Doktor Kličko chystá další operaci. Uspí drzého Puleva?

Vladimir Kličko na vážení před soubojem s Kubratem Pulevem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimir Kličko na vážení před soubojem s Kubratem Pulevem. | foto: Reuters

HAMBURK/PRAHA  Boxerský vrchol roku je tu. O titul mistra světa těžké váhy se v sobotu v Hamburku utká šampion Vladimir Kličko s vyzyvatelem Kubratem Pulevem. A půjde o hodně. Ve hře budou hned tři ze čtyř mistrovských pásu nejprestižnějších profesionálních organizací.

Dle postavení v žebříčku byste letos významnější duel v nejtěžší váhové kategorii hledali marně. Zkušený osmatřicetiletý Ukrajinec Kličko figuruje v tabulkách boxrec.com úplně nejvýš, hned pod ním se tyčí Bulhar Pulev.

Vladimir Kličko

 • Narozen: 25. března 1976
 • Národnost: Ukrajina
 • Výška: 198 cm
 • Váha: 111,5 kg
 • Profesionál od r.: 1996
 • Bilance: 62 výher (z toho 52 KO), tři porážky

Může být právě on tím soupeřem, který boxerského krále sesadí z trůnu a ukončí tak jeho desetiletou neporazitelnost? Sázkové kanceláře mají jasno: nemůže. V těžké váze se však předbíhat nevyplácí... Obzvlášť, když proti vám stojí boxer s předpoklady k tomu, aby překvapil. A tím Pulev bezesporu je.

Na svém kontě má kompletní sbírku medailí z amatérských šampionátů. Po přechodu mezi profesionály v roce 2009 na svého přemožitele teprve čeká. Mezi boxery se mu pro jeho dravý způsob boje přezdívá „kobra“. Okolo svých soupeřů dlouho tančí, aby poté využil chvilku jejich nepozornosti a svými jedovatými rukavicemi zasadil rozhodující kombinaci úderů. Z dvaceti pokusů takto uspěl dvacetkrát, z toho jedenáctkrát stylem k.o.

Vladimir Kličko na vážení před soubojem s Kubratem Pulevem.

Vladimir Kličko na vážení před soubojem s Kubratem Pulevem.

Netrápí ho nedostatek sebevědomí ani přehnaný respekt k soupeři. „Vím, že jsem lepší boxer. Vladimir se v ringu pořádně naběhá,“ slíbil Pulev soupeři v rozhovoru pro RTL. „Má téměř všechno, co má mistr světa mít. Chybí mu ale srdce. Je jako holka,“ pravil také.

Kubrat Pulev

 • Narozen: 4. května 1981
 • Národnost: Bulharsko
 • Výška: 194 cm
 • Váha: 112 kg
 • Profesionál od r.: 2009
 • Bilance: 20 výher (z toho 11 KO), bez porážky

A co si o Pulevovi myslí Kličko? „Překypuje sebejistotou. Zatím neprohrál a dařilo se mu v amatérech. V poslední době na sobě zapracoval a v ringu je to znát,“ všiml si Ukrajinec. „Na tenhle zápas se navíc svědomitě a dlouho připravoval.“ 194 centimetrů vysoký Pulev se měl s o čtyři centimetry vyšším Kličkem střetnout již v září, ale úřadující mistr světa bitvu odložil pro zranění bicepsu, které si přivodil necelé dva týdny před jeho vypuknutím. Pulev soupeře nařkl, že zdravotní problém fingoval. Kličko to označil za nesmysl.

„Myslím si, že v profiringu Pulev nemá tolik zkušeností. Tento nedostatek ale nahrazuje obrovskou vůlí,“ pokračoval na adresu soka Kličko, jehož jméno zdobí vysokoškolský titul doktor. Na svém kontě má 62 výher (z toho 52 k.o.) a tři prohry. Dle svých slov je nyní fyzicky stoprocentní a psychicky připraven na další úspěšnou operaci.

Rozhodit se prý nenechal ani tím, že se jeho soupeř nedostavil na pondělní tiskovou konferenci. Důvod Pulevovy absence? Ochranka nepustila na místa před novináře jeho doprovod. Povoleni byli dle smlouvy jen tři lidé, Bulhar jich však přivedl deset. „Nechápu, na co jsou taková omezení. Nejsme přece zlí lidé,“ divil se.

Kubrat Pulev při vážení.
Vladimir Kličko (vlevo) a Kubrat Pulev na vážení před vzájemným souboj.
Bratři Kličkové se po vítězství Vladimira (vlevo) vyfotili se svými tituly
Ukrajinský boxer Vladimir Kličko .

Po středečním otevřeném tréninku se zlobil na Klička a spol., kteří duel pořádají, znovu. Dostal totiž jiné rukavice, než na jaké je zvyklý. „Kvalitu svého soupeře uznávám, znovu nás ale jeho tým podvedl. Je to pořád dokola,“ kabonil se.

Pomstí se v ringu?

Příležitost dostane po 23. hodině...