15. listopadu 2014 23:37, aktualizováno 16. 11 11:52 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Vladimir Kličko je králem těžké váhy, Puleva v pátém kole knokautoval

Vítěz! Vladimir Kličko svého soupeře knokautoval. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vítěz! Vladimir Kličko svého soupeře knokautoval. | foto: ČTK/AP

HAMBURK/PRAHA Ukrajinský boxer Vladimir Kličko zůstává králem těžké váhy, při povinné obhajobě titulu profesionální organizace IBF knokautoval Bulhara Kubrata Puleva v pátém kole.

Kličko obhájil také mistrovské pásy WBA, WBO i menší IBO, v Hamburku si v 66. souboji připsal 63. výhru, z toho třiapadesátou KO. Zároveň ukončil Pulevovu neporazitelnost.

Osmatřicetiletý Kličko vstoupil do souboje hodně ostře, hned v prvním kole poslal Puleva dvakrát k zemi a bulharský vyzyvatel byl viditelně otřesený.

Vladimir Kličko (vlevo) a Kubrat Pulev.
Úder! Vladimír Kličko (vlevo) při utkání s Kubratem Pulevem.
Vítěz! Vladimir Kličko svého soupeře knokautoval.
Vladimír Kličko (vlevo) nedal bulharskému soupeři šanci.

Šestnáct tisíc diváků ve vyprodané hamburské O2 areně si dál užívalo jasné převahy ukrajinského favorita. Ve 3. kole byl Pulev podruhé počítaný a bylo zřejmé, že duel vypsaný na 12 kol skončí předčasně.

Pulev má zlomenou lícní kost a otřes mozku

Pro bulharského boxera Kubrata Puleva má prohraný souboj bolestivé následky. Po knokautu v pátém kole má Pulev zlomeninu lícní kosti, poraněnou čelist a také silný otřes mozku. Z ringu byl převezen do hamburské nemocnice.

Diagnózu o šrámech v obličeji a otřesu mozku oznámil novinářům po prvním vyšetření ringový lékař. "Vždycky si přeju, aby byl sportovec po souboji zdravý. Ale takový je holt sport," řekl Kličko. 

O to se Kličko postaral v pátém kole. Levým hákem trefil bulharského boxera pod oko a ten skončil s krvavým obličejem na lopatkách. Po 20 výhrách poprvé odešel z ringu poražen, za hamburský zápas nicméně inkasoval 1,4 milionu dolarů. Kličko získal více než čtyřnásobek 5,7 milionu.

Kličko absolvoval úspěšnou obhajobu už posedmnácté. „Předvedl slušný výkon, nebylo to zadarmo,“ řekl staronový šampion. „Chtěl bych toto vítězství věnovat i svým krajanům na Ukrajině, prožívají teď těžké časy,“ dodal. 

Oba borci se měli utkat už v září, ale ukrajinský šampion ho odložil kvůli zranění bicepsu. Soupeř jej posléze obvinil, že zdravotní potíže předstíral.

Lidovky.cz, ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.