10. listopadu 2014 18:02 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Předehra boxerské soboty: Kličkův vyzyvatel nepřišel na tiskovku

Ukrajinský boxer Vladimir Kličko . | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ukrajinský boxer Vladimir Kličko . | foto: Reuters

HAMBURK Oficiální tisková konference před sobotním duelem o titul boxerského mistra světa v těžké váze mezi Vladimirem Kličkem a Kubratem Pulevem se uskutečnila bez bulharského vyzyvatele. Pulevova strana prezentaci před médii v Hamburku bojkotovala kvůli tomu, že se jí nemohl zúčastnit kompletní boxerův doprovod.

Podle smlouvy mohou mít aktéři před zápasem při oficiálních akcích kolem sebe jen tři osoby. „Buď všichni, nebo nikdo,“ vzkázal Pulev Kličkovu managementu, který je pořadatelem souboje a odmítl vpustit na tiskovou konferenci šestičlenný tým soupeře.

„Nejsme přece žádní zlí lidé, k čemu takové pravidlo?“ citovala německá média bývalého amatérského mistra Evropy, který pak místo do konferenčního sálu zamířil do hotelové restaurace.

Kličko: Je to vymývání mozku

Kličko nad situací jen kroutil hlavou. „Nedokážu to pochopit. Vypadá to na vymývání mozku. Tam za něj zřejmě myslí jiní,“ řekl osmatřicetiletý obhájce. Ve středu čeká oba boxery před médii oficiální trénink. „Uvidíme, zda se to bude opakovat,“ řekl šéf Kličkova managementu Bernd Bönte a vyloučil, že by mohl být ohrožen samotný zápas. „Nejpozději v pátek při vážení se Pulev objeví. Ostatně, za zápas s Vladimirem má dostat 1,4 milionu eur,“ konstatoval Bönte.

Bratři Kličkové se po vítězství Vladimira (vlevo) vyfotili se svými tituly

Bratři Kličkové se po vítězství jarním vítězství Vladimira (vlevo) vyfotili se svými tituly.

Mladší z bratrů Kličkových je držitelem mistrovských pásů organizací IBF, WBA, WBO a IBO. Původně chtěl jako svůj další souboj absolvovat takzvaný sjednocovací duel proti šampionovi organizace WBC Bermanu Stivernemu z Kanady, nejprve však musí povinně obhajovat titul IBF proti Pulevovi.

Utkat se měli už v září, ale ukrajinský boxer kvůli zranění bicepsu musel souboj odložit. Soupeř jej posléze obvinil, že zdravotní potíže předstíral.

ČTK, Lidovky.cz

Randstad s.r.o.
Manažer kvality s AJ

Randstad s.r.o.
Pardubický kraj
nabízený plat: 50 000 - 60 000 Kč