Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dominik Hašek: Nedělám z prohry tragédii

Sport

  23:09
PARDUBICE - Nažhavené hlediště před nájezdy zjevně dychtilo po připomenutí si slavných Haškových chvil z Nagana. Hašan! Hašan!, dunělo halou. Jenže pardubický brankář nezlikvidoval ani jeden ze dvou nájezdů a domácí tým padl.

Dominik Hašek opět v akci v extraligovém utkání. foto: ČTK

Jak je vám po utkání na duši?
Co říct... Šli jsme do zápasu stím, že ho chceme vyhrát. Utkání bylo podle mého názoru vyrovnané od první do poslední minuty a radovat jsme se mohli my i Zlín. Při penaltách mi pak oba kluci ze Zlína naznačili kličku a puk mi pak poslali mezi nohy. A rázem bylo po zápase... Takže samozřejmě nemůžu být spokojený, když jsme na domácím ledě nevyhráli.

Stalo se vám vůbec někdy, že jste pustil branky ve dvou nájezdech po sobě?
Při tréninku samozřejmě jo a při zápase vlastně určitě někdy taky. Při nájezdech se skutečně může stát cokoliv. Dneska bohužel skončily špatně pro nás.

Střetnutí zakončil zlínský bek Martin Hamrlík svým tradičním stylem, když na vás najížděl z ostrého úhlu až od mantinelu. Věděl jste o tomhle jeho zvyku?
Jo. Dokonce jsem ho při tomhle kousku už někdy viděl v televizi. Takže mě nepřekvapil. Stál jsem proti němu myslím dobře, asi mně tam ale někde zůstala maličká díra. Myslel jsem si, že jsem puk už chytil, cítil jsem ho na betonu, ale pak mně propadl do branky,

Poněkud bláznivě vyhlížel především vyrovnávající gól na 1:1, kdy padající Důras pálil do vaši poněkud odkryté branky...
Jeden jejich hráč se uvolnil a naznačil střelu. Další útočník číhal před brankou a já si myslel, že akce bude směřovat přes něj, A pak tam najednou zezadu najel Důras a já o něm nevěděl. Takže puk poslal víceméně do prázdný branky. Sehráli to kluci doopravdy výborně.

Jak jste utkání zvládl po fyzické stránce?
Velice dobře. I při jejich přesilovkách, kdy se hrálo i několik minut před mojí brankou, jsem necítil žádné problémy. Nemyslím si, že bych chytal špatně, ale když prohrajete 1:2, tak moc nadšení necítíte. Teď vnímám především zklamání a nikoliv únavu.

Připravoval jste se v Pardubicích na utkání stejně jako v NHL?
Víceméně ano, Jediný rozdíl byl v tom, že mně to na stadion z domova trvalo jen pět minut, a že utkání začínalo o něco dříve než bývá v NHL zvykem.

Dá se srovnat fandění v zámoří a ve středu v Pardubicích?
Tady se fandí trochu jinak. Mně se třeba zdálo, že lidi byli dost potichu, když jsme nastupovali na led. Během zápasu ale byli naopak hlučnější a taky zpívali. Atmosféra nebyla vůbec špatná.

Je pravda, že vás před pár dny trápila záda?
Asi jsem se špatně vyspal, takže jsem jeden den netrénoval. Byla to jen maličkost.

Jak se vám bude usínat?
Je to první zápas a já z něho nechci dělat tragédii. Nehráli jsme špatně, ale radši na středu co nejrychleji zapomenu.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat