21. října 2008 11:54 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Don King chce dostat bratry Kličkovy do ringu

Bratři Vitalij (vlevo) a Vladimir Kličko se svými tituly mistrů světa. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bratři Vitalij (vlevo) a Vladimir Kličko se svými tituly mistrů světa. | foto: AFP

MOSKVA Pokud by se spolu utkali v ringu, vydělali by si boxerští šampioni Vitalij a Vladimir Kličkové 100 milionů dolarů (asi 1,9 miliardy korun). Tuto částku jim za bratrský souboj nabídl americký promotér Don King poté, co získali tři ze čtyř nejprestižnějších titulů mistra světa v těžké váze.

Podle Kinga závratná suma za duel ukrajinských boxerů stojí, Kličkové však jeho nabídku odmítli. "Srdce naší matky by náš vzájemný souboj neuneslo," řekl listu Moskovskij komsomolec dvaatřicetiletý Vitalij. "Navíc ani nejde o konkrétní nabídku a Don King není naším promotérem ani manažerem," dodal.

Vitalij Kličko se před týdnem téměř po čtyřech letech vrátil do profesionálního ringu a v duelu s Nigerijcem Samuelem Peterem vybojoval titul organizace WBC. Rozšířil tak rodinou sbírku trofejí: jeho mladší bratr Vladimir má v držení pásy organizací WBO a IBF.