Sobota 16. ledna 2021svátek má Ctirad -3 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Došly mi síly, komentovala Knapková čtvrté místo v Aiguebelette

Miroslava Knapková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslava Knapková | foto: ČTK

PRAHA Tys nevyhrála? Nemáš ani medaili? Co se stalo? Sotva se v úterý ráno objevila Miroslava Knapková v loděnici pražské Slavie na tréninku, už musela odpovídat na otázky týkající se víkendové regaty SP ve francouzském Aiguebelette. "Nic se nestalo, byla jsem čtvrtá," odpovídala olympijská vítězka z Londýna.

Čtvrtá ve Světovém poháru. Vlastně čtvrtá na světě.

Rozjížďku na přírodní dráze, kde se příští rok pojede mistrovství světa, jež bude zároveň kvalifikací na hry V Rio de Janeiru, zvládla na jedničku. Stejně jako semifinále.

"V semifinále jsem měla nejlepší čas ze všech, ale v nedělním finále mi došly síly. Dojela jsem vyčerpaná, zklamaná ale nejsem. Možná bych byla ve světle výsledků z posledních sezon. Když ale vezmu v potaz, jaké jsem v zimě a na jaře měla zdravotní potíže, tak je čtvrté místo dobrý výsledek," přemítá třiatřicetiletá mistryně světa z roku 2011 a sběratelka dalších medailí.

Před třemi týdny přivezla z Bělehradu titul mistryně Evropy, svůj už čtvrtý, perně vybojovaný až v samém závěru. Uhlídala tam i dotírající Rakušanku Lobnigovou, která nyní ve Francii byla jednou z jejích přemožitelek. Spolu s Emmou Twiggovou z Nového Zélandu a Číňankou Ťing-li.

"Jsou mladé a dravé. Není a nebude to s nimi lehké," má jasno skifařka. "Také díky těmto soupeřkám vím, jak mě mladší holky chtějí porazit," přibližuje, jaké to je závodit pod tlakem. A to ještě ve Francii nebyla úřadující mistryně světa Kim Crowová z Austrálie. "Ta je mi věkově nejblíž, dělí nás pět let. Špička se rozšiřuje a vyrovnává," konstatuje.

Týden po Bělehradě vynechala primátorky. "Protože jsem očekávala, že závod ve Francii bude náročný. A byl, ve finále jsem najednou fakt nemohla," přiznává.

Jak dál? "Zkusíme přidat víc regenerace. A na Lucern trochu vyladíme, aby tam Mirka odjela odpočinutá," plánuje trenér Tomáš Kacovský a zmiňuje slavnou regatu, kde se za necelé tři týdny sejde veslařská smetánka. Bude to poslední prověrka před mistrovstvím světa.

"Teprve tam půjde o závod roku," upozorňuje Knapková na šampionát, který se pojede v závěru srpna v Amsterodamu. Včera už jste ji mohli vidět, jak v Praze na Vltavě znovu trénuje.

Dům pana Hrbáčka navždy potemní. Letos jeho potomci rozsvítili naposledy

Dům Antonína Hrbáčka v Lípě se v roce 2020 rozzářil před Vánocemi naposledy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmnáct let postupně vylepšoval a rozšiřoval osvětlení svého domu v Lípě u Zlína Antonín Hrbáček. Jeho vánoční výzdoba...

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Historky z podsvětí. Kdo je ve fotbale Formule? A proč chtít Zagorovou a Gotta?

Utkání Vyšehrad - Živanice sleduje tehdejší šéf domácího klubu Roman... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Netušil, že detektivové hromadí materiál, který ho pošle do vazby. Letos v červenci si tedy Roman Rogoz, manažer...