29. srpna 2015 12:11 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kanadská kráska se propadá žebříčkem. Vzkřísit se jí snaží i legendární Connors

Kanaďanka Bouchardová se pokouší vrátit zpět na vítěznou vlnu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kanaďanka Bouchardová se pokouší vrátit zpět na vítěznou vlnu. | foto: ČTK/AP

NEW HAVEN/PRAHA Byla to až groteskní podívaná. Sběrači míčků sotva stíhali čistit kurt, tak málo času mezi podáními si brala. Za některými míči v zápase už ani neběžela. Při výměnách stran bořila hlavu do ručníku. A výsledek zápasu? 1:6, 0:6.

Kanadská tenistka Eugenie Bouchardová prožila počátkem týdne další potupný moment. V 1. kole turnaje v New Havenu ji zničila Roberta Vinciová.

Prohra to byla drtivá, ale nikoliv šokující. Vždyť blonďatá hvězdička už jich letos zažila tolik. S čínskou outsiderkou Tuan Jing-jing v 1. kole Wimbledonu. 

Dvě nečekané porážky ve Fed Cupu s Rumunskem, kde se navíc ztrapnila, když odmítla při losu podat soupeřkám ruku. Z 26 zápasů letos vyhrála jen devět.

Na sponzorských přehlídkách je panenka „Genie“ stále za hvězdu a ráda se směje do objektivů fotografů. Ale jakmile přijde na kurt, úsměv mizí.

Ze 7. místa žebříčku WTA se propadla na 25. pozici. Z obávané tenistky, která loni hrála na dvou grandslamech semifinále a ve Wimbledonu finále, se stal otloukánek.

Vyměnila trenéra. Místo Nicka Saviana, který ji dovedl k největším úspěchům, angažovala v únoru Francouze Sama Sumyka. I toho ale po Wimbledonu propustila. „Nefungovalo to. Měli jsme velké problémy,“ připustila.

Krátce před startem US Open spojila –zatím jen jednorázově – síly se „superkoučem“. V New Yorku si zatrénovala s bývalou světovou jedničkou Jimmym Connorsem, který má za sebou úspěšnou spolupráci s Andym Roddickem, ale i podivné angažmá s Marií Šarapovovou, s níž se rozešli po prvním zápase.

Eugenie Bouchardová ve finále Wimbledonu 2014.
Eugenie Bouchardová marně hledala protizbraň na agresivní hru Petry Kvitové.

„Jsme s Jimmym dlouholetí kamarádi. Tento týden pracujeme spolu, jelikož je Jimmy zrovna v New Yorku,“ uvedla Bouchardová.

Může krátká léčba někdejším bouřlivákem zafungovat? Jedenadvacetiletá Kanaďanka se snaží stále působit sebevědomě: „Vím, co mám dělat. Musím makat a věřit, že zlepšení přijde,“ říkala. Víru ale zatím nedokázala proměnit v činy.

Ondřej Novotný

Najdete na Lidovky.cz