Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Osvědčený pár se rozpadl, teď se duo H+H kvůli Fed Cupu vrací

US Open

  16:38
PRAHA - Před rokem se tenistky Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou dost dramaticky rozešly. Před finále Fed Cupu se vítězky dvou grandslamů a stříbrné medailistky z olympiády v Londýně znovu dávají dohromady. "Párkrát jsme se potkaly a bavily se, atmosféra byla celkem příjemná," řekla Hlaváčková.

České tenistky Andrea Hlaváčková (vlevo) a Lucie Hradecká foto: Mafra - Alexandr Satinský

Koncem října se na turnajích nižší kategorie ITF ve Francii znovu objeví české duo H+H. Hlaváčková s Hradeckou se přihlásily na podniky v Poitiers a Nantes, aby se připravily na listopadové finále Fed Cupu v Praze.

V bedlivě vyhlíženém utkání proti nabroušeným Němkám v O2 areně by se kdysi úspěšný pár mohl stát klíčovou zbraní domácího družstva.“Pokud nás kapitán vybere a bude potřeba nastoupit k rozhodující čtyřhře, budeme ready,“ prohlásila Hradecká.

Rok spolu nehrály. Hlaváčková nedlouho po triumfu na US Open 2013 oznámila Hradecké, že ji v nové sezoně hodlá vyměnit za Lucii Šafářovou. Hradeckou její rozhodnutí pochopitelně zasáhlo. Nikdo by se jí nemohl divit, kdyby tah své parťačky brala jako podraz. Aféru odmítala rozmazávat, byť bylo vidět, jak ji rozchod mrzí. Pokud se ty dvě poté k sobě náhodou přiblížily, náklonností vůči sobě nesršely.

České tenistky při Fed Cupu. Zleva Hradecká, Hlaváčková, Kvitová a Šafářová.
Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká ve finále na sestry Williamsovy nestačily
Lucie Hradecká (vlevo) a Andrea Hlaváčková postoupili do finále olympiády po výhře 6:1 a 7:6 nad turnajovými jedničkami Liezel Huberovou a Lisou Raymondovou z USA
Lucie Hradecká (vlevo) a Andrea Hlaváčková si na kurtech Wimbledonu zahrají finále olympiády

„Nevídaly jsme se, nebavily. Ale teď už je to lepší,“ prohlásila Hlaváčková. „Na turnaji v Kanadě jsme se několikrát potkaly a byla celkem příjemná atmosféra. Od té doby si občas napíšeme a zavoláme.“

Nabouraný vztah by se možná časem stejně spravil. Vždyť s novými partnerkami se ani jedné nedařilo tak jako pod značkou H+H. Souboj o fedcupovou trofej ovšem posloužil jako vhodná záminka pro usmíření.

Obě považují za čest ocitnout se v předběžné nominaci kapitána Petra Pály. Zažily euforii předloňské bitvy proti Srbsku a rády by si ji osvěžily.

Pála věří, že ty dvě - mazaná Hlaváčková a ranařka Hradecká - k sobě zase rychle zapadnou. A že v týmu nezpůsobí nějaký „napnelismus“.“To fakt nehrozí,“ tvrdí přesvědčeně Pála.

Otázkou zůstává, co bude následovat. Odehrají spolu i příští sezonu? Ta varianta zřejmě není vyloučená. „Nebudu předbíhat,“ pronesla Hradecká. „Zatím to necháme, jak to je. Uvidíme.“

Právě v tomto období si deblistky domlouvají partnerky na další rok. „Ano, dostala jsem nabídky od několika hráček,“ řekla Hlaváčková. „Ale až budu mít finální rozhodnutí, oznámím ho.“

Pokud by se H+H povedly testy ve Francii a případné páté střetnutí finále Fed Cupu, bylo by jen o důvod víc osvědčenou spolupráci oprášit.

Autor: