Neděle 11. června 2023, svátek má Bruno
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Federer: Doufal jsem, že už v říjnu to bude stoprocentní, ale pořád není. Australian Open bude natěsno

Roger Federer v detailu během Australian Open. foto: Reuters

Bern - Roger Federer připustil, že zotavení z druhé operace kolena neprobíhá podle představ a není jisté, zda stihne úvodní grandslam sezony. Kvůli potížím s koronavirem je možné, že Australian Open bude odloženo o tři týdny a začne až 8. února, což by hvězdnému švýcarském tenistovi přišlo vhod.
  10:42

Vítěz dvaceti grandslamů naposledy hrál soutěžní zápas loni v lednu právě v Melbourne. Poté ještě absolvoval exhibici s Rafaelem Nadalem, ale v únoru podstoupil artroskopický zákrok a v červnu další.

Roger Federer proti Novaku Djokovičovi.
Roger Federer proti Novaku Djokovicovi.

„Doufal jsem, že už v říjnu to bude stoprocentní, ale pořád není. Pro Australian Open to bude natěsno, takový závod s časem. Uvidíme, kdy vlastně začne. Samozřejmě by mi pomohlo, kdybych měl více času,“ řekl švýcarské televizi SRF Federer, jenž příští rok v srpnu oslaví 40. narozeniny.

„Druhý zákrok všechno zpozdil a přál bych si, abych byl dál, ale přesto jsem docela spokojený, jak to jde. Jde to pořád kupředu,“ dodal bývalý dlouholetý lídr žebříčku a nynější světová pětka.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...