Úterý 20. února 2024, svátek má Oldřich
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

FIFA: Usmíříme Zidana a Materazziho

Sport

  10:44
Berlín - Kontroverzní střet mezi Zidanem a Materazzim na fotbalovém šampionátu v Německu by mohl skončit smírem. FIFA totiž pro oba fotbalisty plánuje setkání na jihoafrickém Robben Islandu, kde byl kdysi vězněn bojovník proti apartheidu a pozdější prezident Nelson Mandela.

Červená tečka. Po zbytečné hlavičce do prsou italského obránce Materazziho opustil Zinedine Zidane hřiště. Do konce prodloužení chybělo deset minut... foto: JOHN MACDOUGALLAFP

Prezident FIFA Sepp Blatter v pondělí oznámil, že plánuje zorganizovat setkání účastníků jednoho z nejkontroverznějších momentů fotbalové historie, protože nechce, aby tečku za mistrovstvím světa udělala červená karta.

"Pracujeme na tom. Chceme dát Zidana a Materazziho dohromady, abychom už tuhle záležitost ukončili. Je škoda, že mistrovství světa skočilo červenou kartou a penaltovým rozstřelem, ale nebyla jiná možnost," řekl Blatter.

Zidane své poslední utkání v kariéře nedohrál poté, co svého italského soupeře udeřil hlavou do hrudi a byl vyloučen. Materazzi minulý týden prozradil, že francouzského kapitána v prodloužení finálového duelu vyprovokoval narážkami na jeho sestru. Dále uvedl, že je ochoten se kdykoli se Zidanem setkat, omlouvat se mu však nehodlá.
Autoři: ,

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...