Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

FOTO: Ve Venuši oslavily ženy svůj den v ringu. Silné, tvrdé, jedna zbila v exhibici také muže

Sport

  10:29
PRAHA - Divadlo Venuše ve Švehlovce slaví v tomto týdnu Mezinárodní den žen (8. března) skrze festival Venušiny dny, který začal ve středu a končí v neděli. Páteční program patřil boxerskému galavečeru, ve kterém hrály právě ženy a dívky hlavní role.

Vítězná fotka pro Valentinu Vackovou. Ovšem i její soupeřka Nicole Duricová touto momentkou s fešáky alias Ring Boys jistě nepohrdla. foto: Petr Mamula, http://www.pmpraha.photos/

Už při vstupu do divadla, které je umístěno v podzemních prostorách jednoho ze žižkovských činžáků, na vás dýchla atmosféra toho, co se mělo v následujících třech hodinách uskutečnit. Ženy hrály prim, a tak tomu mělo být především.

Šlo to poznat z hlediště, zákulisí, kde tentokrát nepobíhali herci a herečky, ale boxerky a statní muži v rolích trenérů jim pomáhali se vším, co bylo potřeba, ale také při nástupu bojovnic do ringu, kdy se některé oblékly do slušivých šatů.

Lenka Volejníková vstoupila mezi šestnáct provazů například v krásných bílých šatech inspirovaných starověkým Řeckem.

Doprovod jim dělali urostlí chasníci s čísly v pozici „Ring Boys“ (místo tradičních Ring Girls) a ve dvou předzápasech také děti.

V tom prvním vidělo více jak dvě stě příchozích syna známého Lakyho Royal Cutu, který se stará o sestřih mnoha známých osobností v čele s raperem Rytmusem. Denis Ladič ve váze do 35 kg nakonec v debutu se zkušenějším Danielem Pulcem prohrál. Parádní zadní hák po svém otci pak rozhodně nezapřel.

V exhibičním souboji se představila Kateřina Lisová a Martin Stehlík, který...
Kateřina Lisová se může usmívat, právě zdolala v exhibici technickým KO Martina...

Ve druhém předzápase pak zdolal ve váze do 40 kg Lam Pelnář svého podobně ostříleného Mirka Krause.

A poté se již do sebe pustily ženy a dívky. Lenka Rychlíková i po čtyřicítce se dvěma dětmi na krku ukázala, že když člověk chce, může dokázat cokoliv. Třeba třetí výhru ve třetím amatérském souboji, tentokrát proti Michaele Kolářové (ve váze do 60 kg na 3x2 min dle pravidel Manažerské extraligy boxu, Rychlíková kvůli věku už nemůže boxovat pod hlavičkou České amatérské asociace).

Její jmenovkyně a další svěřenkyně Daniela Táborského, pro kterého byl galavečer premiérou v pozici nikoliv trenéra, ale promotéra, Lenka Volejníková pak zdolala ve váze do 57 kg Magdalénu Tichou a konečně se dočkala v klasickém boxu vytouženého vítězství. Také ona se nevěnuje boxu na plný úvazek, je majitelkou jedné nejmenované pražské restaurace.

Po nich naopak vstoupily do ringu dvě urostlé bojovnice – Bára Suchánková a dvojnásobná česká šampionka Katarina Csicsaiová si to rozdaly ve váze do 91 kg. Knockout se nekonal, tvrdé údery, po kterých to v sále jen hučelo, ale nechyběly. A sedmou výhru mezi amatérkami slavila Csicsaiová.

Boxovat chtěla také Kateřina Lisová. Dokonce i měla, jenže její soupeřka z Itálie nedorazila, v Česku se již během pátku nestihla najít náhradnice, a také si to dravá bojovnice rozdala s mužem – Martinem Stehlíkem. A vůbec nic mu nedarovala. Po dvou počítáních přilétl v tomto exhibičním souboji do ringu od Stehlíková kouče Daniela Škvora – také to zkušeného bojovníka – ručník.

Tahle noc prostě musela ve Venuši patřit „něžnému pohlaví“.

Následně se do sebe pustily juniorky Miroslava Jedináková a Vanesa Kolaříková ve váze do 64 kg. A Jedináková, jedna ze dvou slovenských zástupkyň na galavečeru, předvedla parádní výkon, díky kterému nedala své soupeřce absolutně šanci.

Česko-slovenské skóre dostala šanci srovnat talentovaná Valentina Vacková. Mladičká bojovnice vedená zkušeným boxerem a thajboxerem Toljou Hunanyanem se postavila Nicole Duricové, která i přes rady krajanky Jedinákové na českou vycházející hvězdičku scény bojových sportů nestačila a prohrála na body.

Poslední dva duely povedeného večera pak obstaraly ženy s olympijskými ambicemi. Tváře ženské reprezentace Jana Prokešová a Nela Freiherrová.

Prvně jmenovaná se postavila ve váze do 48 kg taktéž zkušené Nikole Krouské a ukázala, že je momentálně na skvělé vlně, jablonecké soupeřce nedala žádnou šanci. Freiherrová ve váze do 51 kg poměřila síly se slovenskou šampionkou Márií Balážovou, a přestože se jednalo o vyrovnanější duel, také ona dokázala zvítězit a odměnit skvělé publikum navíc i parádním výkonem.

Čtvrteční Mezinárodní den žen nemohl být o páteční noci oslaven lépe. 

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!