20. března 2015 10:21 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Freestyle motokrosař Pilát je po operaci mimo ohrožení života

Závod mistrovství světa ve freestyle motokrosu. Na snímku je Petr Pilát | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Závod mistrovství světa ve freestyle motokrosu. Na snímku je Petr Pilát | foto: Mafra - Ota Bartovský

PRAHA Přední český freestylový motokrosař Petr Pilát, který se ve čtvrtek vážně zranil při tréninku, je po operaci a mimo ohrožení života. Ještě dnes jej čekají další vyšetření, i s ohledem na těžký otřes mozku, který utrpěl.

Čtyřiadvacetiletý Pilát se připravoval na druhý závod seriálu mistrovství světa, který se dnes a v sobotu koná v Krakově a spadl z výšky devíti metrů. Letecky byl přepraven do pražské fakultní nemocnice na Vinohradech a podstoupil operaci.

„Podařilo se zastavit vnitřní krvácení, je stabilizovaný a mimo ohrožení života,“ přiblížil jiný freestylový motokrosař Martin Koreň na webu fmx.cz. „Kvůli vážnému otřesu mozku přijdou v pátek na řadu další testy,“ doplnil.

Podle dostupných informací byl Pilát krátce po pádu v bezvědomí, ale ještě před transportem do nemocnice se probral. Utrpěl středně těžká zranění hrudníku a břicha.

ČTK, Lidovky.cz

ZE ŽIVOTA: Jak to vypadá, když hlídá táta
ZE ŽIVOTA: Jak to vypadá, když hlídá táta

Jak to u vás vypadá, když dáte dětičky na hlídání tátovi?