Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Při motokrosových závodech v Branné na Šumpersku byla zraněna komisařka

Česko

  16:10
Při tréninkové jízdě historických závodních motocyklů byla v sobotu v Branné na Šumpersku jedním ze strojů sražena a těžce zraněna traťová komisařka. Vrtulník ženu transportoval do nemocnice v Olomouci, řekl ČTK mluvčí záchranné služby Olomouckého kraje Pavel Vysloužil.
Motorkář (ilustrační foto).

Motorkář (ilustrační foto). foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

Nehoda se v Branné stala krátce po poledni. „Na místě zasáhla posádka rychlé lékařské pomoci ze Šumperku, která byla k závodům přizvána jako asistence. Následně ženu s mnohačetnými vážnými poraněními transportoval vrtulník olomouckých zdravotnických záchranářů do traumacentra v Olomouci,“ uvedl Vysloužil.

Sagana rozčílila srážka s motocyklem, etapu na Vueltě získal Stuvyen

Jeden z organizátorů závodů historických závodních motocyklů, supersportovních strojů a sidecarů Kolštejnský okruh v Branné ČTK řekl, že motorka zranila traťovou komisařku.

„Při tréninkové jízdě se komisařka dostala do situace, kterou nevyhodnotila úplně dobře. Bohužel došlo ke střetu s motocyklem,“ uvedl. Zranění komisařky podle něj nejsou příliš vážná a závody po nehodě pokračují.

Krajský policejní mluvčí Josef Bednařík ČTK řekl, že do Branné byla poslána policejní hlídka, která prověří okolnosti nehody.

Autor:

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness
Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...