Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Motokrosař Podmol je podruhé vicemistrem světa

Sport

  22:25
Devětadvacetiletý Čech skončil v závěrečném klání v Sofii pátý, Rinaldo byl v Bulharsku navzdory zranění druhý za Maikelem Melerem ze Španělska.

MS ve freestyle motokrosu v Liberci. Podmol. foto: ČTK

"Tak vicemistr je doma, byl to šílený event. David jel dobře a nedal mi šanci. V kvalifikaci jsem byl druhý, David třetí. A finále jel přede mnou, zajel dobře a tím mi nedal šanci," poznamenal Podmol na svém facebooku.

Jeho závěrečný skok navíc poznamenalo zranění Rinalda, který si po nárazu do hrazení zlomil ruku a musel být odnesen z plochy na nosítkách.

"Jel jsem po něm a věděl jsem, že titul vyhrát nemůžu, a jezdit po nehodě týmového kolegy se mi holt nechtělo. Zhasnutá aréna na deset minut před mou jízdou a tak... Měl jsem pocit, že to nedopadne dobře," přiznal mistr světa z roku 2010, který místo složitého triku skočil rovně.

Ještě před posledním závodem šampionátu mohl doufat v titul, Libor Podmol však obsadil stejně jako před rokem v konečném hodnocení mistrovství světa ve freestyle motokrosu druhé místo. Šampionem se stal Francouz David Rinaldo.

Autoři: ,