Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Golfistu napadla při turnaji husa, stal se hvězdou na sociálních sítích

Sport

  20:00
Detroit - Americký středoškolský golfista Isaac Couling měl na víkendovém turnaji na hřišti Wolf Creek kousek od Detroitu velkou smůlu. Na sedmé jamce ho totiž napadla rozzuřená husa a jak už to v roce 2018 bývá, celý incident je zachycen na fotografiích. Isaac a husa se tak stali hvězdami na sociálních sítích.

Na Isaaca Coulinga útočí při golfovém turnaji husa. foto: PGA.com

„Zahrál jsem par, ale jinak to byla špatná jamka,“ řekl Couling tamním novinářům. Couling a jeho spolužáci prý o husím hnízdě blízko sedmé jamky věděli a snažili se dávat pozor. V jednu chvíli se ale Isaac otočil a husa na něj přilétla z druhé strany. 

„Vlétla na něj a porazila ho. Křičeli jsme na něj z dálky a běželi k němu, ale husa ho po chvíli nechala být. Zjevně se bála ohrožení svého hnízda,“ řekl k incidentu Coulingův učitel ze školy Cancord Hign School Steve Babbitt.

Couling si všiml husy na poslední chvíli.

Fotografie pořídila jedna z účastnic turnaje Devon Pittsová, která zrovna procházela kolem a telefonovala. Měla tak mobil v ruce a mohla okamžitě začít fotit. 

I přes děsivé fotky vyvázl mladý golfista bez zranění.

„Nebudu lhát. Smála jsem se až jsem skoro spadla na zem. Chvíli jsem měla strach, ale pak jsem viděla, že je všechno ok. Po turnaji jsem Isaacovi ukázala fotky a spolu jsme se tomu zasmáli,“ řekla Pittsová prestižnímu golfovému webu PGA.com. 

Z Isaaca se rychle stala hvězda a jeho fotky s husou obletěly během pár dní celý svět. 

22.dubna 2018 v 20:33, příspěvek archivován: 24.dubna 2018 v 19:06

And you thought golf was boring? @Madison_Golf @BlissfieldGolf https://t.co/RNDcHd8lob

„Vůbec jsem to nečekal. Je to bláznivé, jak se díky sociálním sítím všechno rychle šíří. Doufám, že se na to brzy zapomene, legrace už bylo dost,“ uzavírá Couling.

Autor: