Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Historický úspěch mladých českých golfistek, na mistrovství Evropy skončily čtvrté

Sport

  8:00
göteborg - Český národní tým golfistek do 18 let ve složení Sarah Hricíková, Tereza Koželuhová, Gabriela Vítů, Patricie Macková, Tereza Chlostová a Agáta Vahalová vybojoval na mistrovství světa ve Švédsku vynikající čtvrté místo.

Týmová fotografie dívčího týmu (zleva): Trenér Václav Raška, Tereza Chvostová, Tereza Koželuhová, Sarah Hricíková, Gabriela Vítů, Agáta Vahalová, Patricie Macková a kapitán Milan Mojžíš foto: Premiere Sports

Golfové Masters vyhrál Reed, Woods skončil dvaatřicátý

Po úvodních dvou kolech, hře na rány, postupoval tým do play off ze čtvrtého místa, které obhájil i po jamkových soubojích. 

Ve čtvrtfinále mladé české hráčky zvítězily nad silným týmem Německa, o postup do finále naopak prohrály s favorizovanými Italkami.

Do utkání o bronzové medaile s domácími Švédkami nevstoupily děvčata dobře, po úvodních, dopoledních foursomech prohrávaly 0:2. 

Gabriela Vítů sice zvítězila velmi rychle, Sarah Hricíková a Patricie Macková bohužel po vyrovnaných soubojích prohrály na poslední 18. jamce a Tereza Koželuhová a Tereza Chlostová svá vyrovnaná utkání půlily. Češky tak prohrály 2:5.

„Jeli jsme sem s cílem postoupit z kvalifikace do prvního koše a nakonec z toho byl boj o medaile, proto se nám mistrovství hodnotí velmi kladně. Hráčkám bych chtěl poděkovat za skvělé výkony,“ hodnotil na závěr kapitán týmu Milan Mojžíš.

Autor: