17. července 2018 8:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Historický úspěch mladých českých golfistek, na mistrovství Evropy skončily čtvrté

Týmová fotografie dívčího týmu (zleva): Trenér Václav Raška, Tereza Chvostová,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Týmová fotografie dívčího týmu (zleva): Trenér Václav Raška, Tereza Chvostová,... | foto: Premiere Sports

göteborg Český národní tým golfistek do 18 let ve složení Sarah Hricíková, Tereza Koželuhová, Gabriela Vítů, Patricie Macková, Tereza Chlostová a Agáta Vahalová vybojoval na mistrovství světa ve Švédsku vynikající čtvrté místo.

Po úvodních dvou kolech, hře na rány, postupoval tým do play off ze čtvrtého místa, které obhájil i po jamkových soubojích. 

Ve čtvrtfinále mladé české hráčky zvítězily nad silným týmem Německa, o postup do finále naopak prohrály s favorizovanými Italkami.

Do utkání o bronzové medaile s domácími Švédkami nevstoupily děvčata dobře, po úvodních, dopoledních foursomech prohrávaly 0:2. 

Gabriela Vítů sice zvítězila velmi rychle, Sarah Hricíková a Patricie Macková bohužel po vyrovnaných soubojích prohrály na poslední 18. jamce a Tereza Koželuhová a Tereza Chlostová svá vyrovnaná utkání půlily. Češky tak prohrály 2:5.

„Jeli jsme sem s cílem postoupit z kvalifikace do prvního koše a nakonec z toho byl boj o medaile, proto se nám mistrovství hodnotí velmi kladně. Hráčkám bych chtěl poděkovat za skvělé výkony,“ hodnotil na závěr kapitán týmu Milan Mojžíš.

larJaroslav Šindelář

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz