Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hermannová se Slukovou budou hrát v Ostravě o titul, muži si zahrají o bronz

Sport

  12:51
OSTRAVA - Plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková si na ostravském turnaji Světového okruhu zahrají finále. Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem naopak semifinálový duel v Dolní oblasti Vítkovic nezvládli a představí se v zápase o bronz.

Markéta Nausch Sluková slaví postup do finále turnaje v Ostravě. foto: ČTK

Nejvýše nasazený ženský pár v cestě do boje o titul porazil německé soupeřky Victorii Bieneckovou a Isabel Schneiderovou 21:19 a 21:17. O zlaté medaile se české jedničky utkají odpoledne od 16:20 s kanadskou dvojicí Heather Bansleyová, Brandie Wilkersonová.

Barbora Hermannová na turnaji v Ostravě.
David Schweiner na turnaji v Ostravě.

Nausch Sluková a Hermannová jsou letos na World Tour poprvé ve hře o zlato, nejlépe zatím v této sezoně dopadly v Haagu, kde v lednu skončily čtvrté. Nyní si zahrají o druhý titul, na začátku společné kariéry ovládly v roce 2015 turnaj v Antalyi. Loni zkompletovaly medailovou sbírku druhým místem v Poreči a bronzem v Riu de Janeiro.

Perušič se Schweinerem nestačili na skvěle podávající Poláky Piotra Kantora a Bartosze Losiaka. Páté nasazené dvojici podlehli 16:21 a 13:21, přesto stále mohou životní turnaj zakončit medailovým ziskem. Na turnaji čtyřhvězdičkové kategorie dosud byli nejlépe pátí v dubnu v Číně, v Ostravě se utkají o třetí místo s poraženým párem ze španělsko-ruského duelu Herrera, Gavira - Semjonov, Lešukov.

Autoři: ,