Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Horner je novým lídrem Vuelty. König je už sedmý

Sport

  17:55
Dorazil do cíle 19. etapy jako osmý, znovu před utrápeným Italem Nibalim a tentokrát i daleko před Francouzem Pinotem, nejbližším svým soupeřem v průběžném pořadí Vuelty. V součtu si tak český vrchař Leopold König o jedno místo místo polepšil a už je sedmý. Posun zaznamenal i Američan Horner, který třísekundovou ztrátu ze startu etapy proměnil v třísekundové vedení na jejím konci. Do cíle v Madridu zbývají už jen dva dny.

Christopher Horner

Už se zdálo, že se favorité budou šetřit na poslední den v horách, čeká je totiž sobotní výšlap na vražedné Angliru. Pilně sice stahovali náskok všech uprchlíků a kilometr a půl před cílem zničili sen i toho posledního, Portugalce Mendese z Königova NetAppu, zdálo se však, že konstantním tempem dojedou až na vrchol Alto del Naranco.

Jenže nebyl by to on, Purito Rodríguez, kdyby nerozbil vedoucí skupinu a krutým zrychlením neurval všechny své soky. Vystřelil pod bránou značící 1 kilometr do cíle, ani se neohlédl a zmizel. Španěl pořád sní o tom, že čtvrté místo nebude v Madridu konečnou.

Marně ho naháněli Ital Ulissi se Španělem Morenem, nestačil ani olympijský šampion Sánchez, jeden po druhém se trousili do cíle za vítězem. Jako pátý tam pak dorazil veterán Horner a začal počítat svoji výhodu před červeným Nibalim.

Ital je den ode dne unavenější a nedokáže už reagovat na nástupy svých soupeřů. Italský vítěz letošního Gira zase nestačil ani na Königa a do finiše vjel na devátém místě, šest sekund za svým nejbližším pronásledovatelem Hornerem. To, na co se posledních pár etap čekalo, konečně nastalo.

Vuelta má nového lídra, Horner poslední dva dny před koncem Vuelty sedí na jejím trůnu.

Stejně jako se o jednu pozici posunul Američan, měnilo se pořadí i Čecha Königa. Francouz Pinot, před startem sedmý muž výsledků, v předposledním horském dojezdu nestíhal, odpadl už dva kilometry pod vrcholem, zatímco vrchař německého NetAppu dál visel v háku favoritů.

Pinot se nakonec do cíle vyškrábal na 22. příčce, 45 sekund za Königem a v průběžném pořadí si s ním prohodil pozice. Sedmý König na Hornera ztrácí 6:38 minuty, Pinot je hned za ním s odstupem 24 sekund.

Výsledky Vuelty

  • 19. etapa: S. Vicente Barquera - Oviedo (181 km): 1. Rodríguez (Šp./Kaťuša) 4:16:13, 2. Ulissi (It./Lampre), 3. Moreno (Šp./Kaťuša), 4. S. Sánchez (Šp./Euskaltel) všichni -11, 5. Horner (USA/RadioShack), 6. Valverde (Šp./Movistar) oba -14, 7. Scarponi (It./Lampre) -16, 8. König (ČR/NetApp Endura), 9. Nibali (It./Astana) oba -20, 10. Roche (Ir./Saxo-Tinkoff) -23, ...49. Bárta (ČR/NetApp Endura) -5:28.
  • Průběžné pořadí: 1. Horner 77:56:05, 2. Nibali -3, 3. Valverde -1:06, 4. Rodríguez -1:57, 5. Roche -3:49, 6. Pozzovivo (It./AG2R) -6:00, 7. König -6:38, 8. Pinot (Fr./FDJ.fr) -7:02, 9. S. Sánchez -7:45, 10. Moreno -11:05, ...87. Bárta -2:58:53.
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!