Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Macháč, Menšík i Siniaková zvládli úvodní kolo turnaje v Indian Wells

7:33
Úvodní kolo tenisového turnaje v Indian Wells zvládli úspěšně Tomáš Macháč, Jakub Menšík i Kateřina Siniaková. Macháč přehrál bývalou světovou trojku, švýcarského veterána Stana Wawrinku 7:6, 4:6, 6:2, Siniaková zdolala 7:5, 7:6 Belgičanku Greet Minnenovou a osmnáctiletý Menšík porazil 6:3 a 6:4 Korejce Hong Song-čchana. Úvodní zápas naopak nezvládla Karolína Plíšková, která prohrála 1:6, 6:2 a 4:6 s Annou Blinkovovou z Ruska.

Třiadvacetiletý Macháč vydřel první set proti osmatřicetiletému Wawrinkovi v tie breaku 7:3. Pak trojnásobný grandslamový šampion srovnal, ale rozhodující set patřil jasně českému tenistovi. Po dvou brejcích utekl do vedení 4:1, Švýcarovi nechal už jen jeden game a čistou hrou při podání soupeře zápas zakončil.

„Druhý set se mi nepovedl, ale jsem rád, že jsem se dostal zpátky do hry. Hrát proti Stanovi je čest a zábava,“ řekl v rozhovoru na kurtu. Wawrinku porazil i podruhé po loňském duelu ve Stockholmu. Ve druhém kole narazí Macháč na Francouze Adriana Mannarina.

Siniaková, jež v Indian Wells loni získala titul ve čtyřhře s Barborou Krejčíkovou, strávila s Minnenovou na kurtu také přibližně dvě hodiny. Úvod jí nevyšel, prohrávala 0:3, ale nakonec potvrdila roli favoritky. Nyní ji čeká Ukrajinka Elina Svitolinová.

Menšíkovi vstup do zápasu proti soupeři z kvalifikace nevyšel a prohrával 1:3. Pak však získal následujících sedm gamů za sebou a v prvním kole vyhrál i při pátém startu v hlavní soutěži na okruhu ATP. Jeho dalším soupeřem bude turnajová šestnáctka Američan Ben Shelton.

Plíšková ztratila první set za 25 minut, ale ve druhém naopak nedala Blinkovové šanci a srovnala. V rozhodující sadě ale jednatřicetiletá Češka ztratila za stavu 2:2 podání a Ruska už výhodu udržela. Plíšková tak v Indian Wells teprve podruhé v kariéře vypadla už v prvním kole.

V něm uspěla někdejší první hráčka světa Caroline Wozniacká. Dánka, která se letos vrátila k tenisu po tříleté mateřské pauze, porazila 7:6 a 6:1 Číňanku Ču Lin a ve druhém kole nastoupí proti Donně Vekičové z Chorvatska. V Indian Wells, kde v roce 2011 získala titul, se třiatřicetiletá Wozniacká představila po pěti letech.

Neuspěla naopak sedminásobná grandslamová šampionka Venus Williamsová. Třiačtyřicetiletá Američanka při prvním startu od loňského US Open prohrála 6:2, 3:6 a 0:6 s Nao Hibinovou z Japonska. Bývalá světová jednička vedla ve druhé sadě 3:2, pak ale ztratila následujících deset gamů.

Sonego (It.) - Kecmanovič (Srb.) 7:6 (7:1), 6:4
Vukic (Austr.) - Močizuki (Jap.) 7:6 (7:4), 7:6 (8:6)
Lajovič (Srb.) - Ruusuvuori (Fin.) 7:5, 6:2
Lestienne (Fr.) - Kudla (USA) 3:6, 6:2, 6:4
Pouille (Fr.) - Altmaier (Něm.) 6:4, 6:3
Fognini (It.) - Zapata (Šp.) 4:6, 6:2, 6:3
Kypson - Quinn (oba USA) 6:1, 7:6 (7:1)

Ženy:
Siniaková (ČR) - Minnenová (Belg.) 7:5, 7:6 (7:3)
Dolehideová (USA) - Bucsa (Šp.) 6:2, 6:0
Dodinová (Fr.) - Avanesjanová (Rus.) 1:6, 6:3, 7:6 (7:4)
Hibinová (Jap.) - V. Williamsová (USA) 2:6, 6:3, 6:0.
Bronzettiovoá (It.) - Frechová (Pol.) 6:2, 6:4
Raducanuová (Brit.) - Masárová (Šp.) 6:2, 6:3
Collinsová (USA) - Andrejevová (Rus.) 7:6 (7:3), 7:6 (8:6)
Wozniacká (Dán.) - Ču Lin (Čína) 7:6 (8:6), 6:1
Burelová (Fr.) - Wang Si-Jü (Čína) 4:6, 6:2, 6:4
Podoroská (Arg.) - Kruegerová (USA) 3:6, 6:3, 6:3
Párrizasová (Šp.) - Kesslerová (USA) 6:3, 7:6 (7:3)
Stephensová (USA) -Šarífová (Eg.) 7:5, 6:3

Čtyřhra - 1. kolo:
Melicharová-Martinezová, Perezová (4-USA/Austr.) - Vondroušová, Nosková (ČR) 6:0, 4:6, 10:5