Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Češi během nouzového stavu tloustli, problémům s váhou se nevyhnuli ani sportovci

Trénink v karanténě foto: Reuters

Praha - Nouzový stav trvající 66 dní poznamenal mnohým Čechům návyky, nevyjímaje ty sportovní. Ze dne na den sportovci i nadšenci nemohli do posiloven ani na tréninky. Ač se většina z nich snažila udržet v kondici aspoň v domácích podmínkách, celá řada z nich cítí zhoršenou kondici. Co všechno průzkum ukázal?
  5:00

Za 124 let se to ještě nestalo. Bostonský maraton se letos poprvé v historii nepoběží

Zhoršení fyzické kondice se projevilo u řady z nich. Téměř polovina dotázaných totiž přiznala, že měla po vyhlášení nouzového stavu méně pohybu než před ním. Třetina pak navíc přiznala zhoršenou tělesnou kondici a 40 % lidí dokonce přibralo na váze.

Jak Češi sportovali během nouzového stavu
Jak Češi sportovali během nouzového stavu

Většina těch, kteří sportovali v karanténě méně, se řadila mezi rekreační sportovce. Pohoršili si zejména ti, kdo byli v normálním režimu zvyklí obvykle trénovat 1-2krát týdně a méně. Naopak ti, kteří sportovali častěji, si své návyky většinou udrželi.

Zlepšení kondice nastalo pouze u 12 % respondentů, 14 procent také mělo víc pohybu, než tomu bylo před tím. Velké popularitě se během nouzového stavu těšilo domácí cvičení s vlastním tělem. V závěsu Čechy bavily činnosti jako cyklistika a běh.

Průzkum ohledně sportování Čechů v izolaci realizovala Česká obec sokolská ve spolupráci s výzkumnou agenturou STEM/MARK. Probíhal od 30. dubna do 4. května a zúčastnilo se ho 810 lidí starších 18 let.

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat