Úterý 18. ledna 2022, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Kapr s bramborovým salátem pro mě k Vánocům neodmyslitelně patří, nesmím to ale večer přehnat, směje se Synek

Ondřej Synek. foto:  Michal Sváček, MAFRA

Rozhovor
Praha - Vánoce slaví Ondřej Synek tradičně. K večeři si dá bramborový salát s kaprem, večer se dívá na pohádky. „S prckama se na ně pravidelně koukáme. Pro mě je to teda komplikovanější v tom, že mám i přes svátky tréninky, trénuju i na Štědrý den. Každopádně si to přizpůsobím tak, abych nějakou stihl,“ říká držitel dvou stříbrných a jedné bronzové medaile z olympijských her v rozhovoru pro Lidovky.cz
  5:00

Lidovky.cz: Jak se chystáte trávit Vánoce?
Plánuju být v Česku s rodinou a moc se na to těším. Přijedu těsně před Štědrým dnem ze soustředění, takže ideální regenerace. Uděláme si doma pohodu, budou dárky a cukroví.

Lidovky.cz: Plánujete si dát bramborový salát s kaprem?
Jojo, určitě. Tato kombinace pro mě neodmyslitelně k večeři patří, nesmím to ale večer přehánět (smích).

Lidovky.cz: Podíváte se i na nějakou pohádku?
S prckama se na ně pravidelně koukáme. Pro mě je to teda komplikovanější v tom, že mám i přes svátky tréninky, trénuju i na Štědrý den. Každopádně si to přizpůsobím tak, abych nějakou stihnul.

Lidovky.cz: Dodržujete nějaké tradice?
Přiznám se, že moc ne. Když jsem byl mladší, tak jsme s dědou dodržovali lití olova a pouštěli lodičky. Teď už to jde nějak mimo mě. Po rozdání dárků je to spíš o tom, že si děti s nimi hrají. Pod stromečkem je pak hodně ruchu a vzruchu (smích).

Lidovky.cz: Dáváte si předsevzetí do Nového roku?
Žádné osobní si nedávám. Každoročně si jen přeju, abychom byli všichni zdraví.

Vodní slalomář Jiří Prskavec (vlevo), veslař Ondřej Synek a sportovní gymnastka Aneta Holasová představili 20. listopadu 2019 v Praze motiv kolekce oblečení českých sportovců pro olympijské hry v Tokiu 2020.

Lidovky.cz: Pojďme k olympiádě... Stihl jste se už podívat do Tokia?
Byl jsem tam jen dva dny. Chtěl jsem si to v Japonsku prohlédnout, ale zároveň jsem se nechtěl přehodit do jejich časového pásma. A dopadlo to dobře, splnilo to účel.

Lidovky.cz: Měl jste možnost vidět i trať? Vodní slalomáři tu svoji hodně kritizují.
Všechno mi ukázali, od dráhy po zázemí. Vím, kde bude jídelna, odpočinkové místnosti, kde je loděnice. Dostal jsem informace o počasí, jak tam je v létě vítr a podobně. Vypadá to bez problému.

Lidovky.cz: V bezprostřední blízkosti dráhy jsou větrné elektrárny, nevadí vám to?
Snad je minu co nejrychleji a budu v cíli první (smích).

Lidovky.cz: Jak daleko to budete mít z olympijské vesnice?
Měli bychom to mít patnáct až dvacet minut z vesnice, což je super. Takhle blízko jsme nikdy nebydleli. Vždy to bylo 50 minut minimálně, spíše hodina. V Riu jsme jeli dokonce dvě a půl hodiny, v Londýně jsme součástí olympijské vesnice nebyli vůbec. 

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat