Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

VIDEO: Koledy v rytmu výstřelů a sniper jako vánoční stromeček. Policie přeje veselé Vánoce

Vánoční video české policie. foto: Youtube - Policie ČR

Česká policie na sociálních sítích zveřejnila vánoční video, ve kterém přeje pěkné svátky, jeho zpracování přitom pojalo vskutku originálně. Nahrávka zobrazuje dva policisty během každodenního cvičení, ve kterých se po naservírování vánočního cukroví probudí vánoční nálada.
  16:35

Oba muži zákona vzápětí začnou střílet do cvičných terčů. Dopady nábojů na kov přitom „cinkají“ v rytmu vánoční koledy. Policisté jsou záhy překvapeni ze zálohy svým slovenským kolegou - sniperem přestrojeným za vánoční stromek.

Policejní video se dočkalo pozitivních ohlasů. Na twitteru bylo umístěno během pátečního rána, doteď přitom stihlo nasbírat přes 500 lajků. Facebooková čísla jsou ještě mnohem vyšší - video se zalíbilo 6 000 lidem.

Čeští policisté obsazením role slovenského odstřelovače reagovali na výzvu, kterou v listopadu vyhlásili proti svým slovenským protějškům. Soutěž spočívala v závodě o vyšší počet sledujících na Instagramu.

„Vítězný policejní sbor obdrží dárky pro instituci, kterou si sám zvolí. Za nás volíme Nadaci policistů a hasičů – vzájemná pomoc v tísni. Ta pomáhá dětem policistů a hasičů, kteří zemřeli při výkonu služby, nebo v přímé souvislosti s ní,“ okomentovala výzvu česká policie, která ji nakonec i vyhrála.

I slovenští kolegové na svém Facebooku vyvěsili video, ve kterém dvojice policistů přeje veselé Vánoce. Jejich facebooková profilová fotka byla navíc obohacena o santovskou čepici.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...