Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

VIDEO: Koledy v rytmu výstřelů a sniper jako vánoční stromeček. Policie přeje veselé Vánoce

Vánoční video české policie. foto: Youtube - Policie ČR

Česká policie na sociálních sítích zveřejnila vánoční video, ve kterém přeje pěkné svátky, jeho zpracování přitom pojalo vskutku originálně. Nahrávka zobrazuje dva policisty během každodenního cvičení, ve kterých se po naservírování vánočního cukroví probudí vánoční nálada.
  16:35

Oba muži zákona vzápětí začnou střílet do cvičných terčů. Dopady nábojů na kov přitom „cinkají“ v rytmu vánoční koledy. Policisté jsou záhy překvapeni ze zálohy svým slovenským kolegou - sniperem přestrojeným za vánoční stromek.

Policejní video se dočkalo pozitivních ohlasů. Na twitteru bylo umístěno během pátečního rána, doteď přitom stihlo nasbírat přes 500 lajků. Facebooková čísla jsou ještě mnohem vyšší - video se zalíbilo 6 000 lidem.

Čeští policisté obsazením role slovenského odstřelovače reagovali na výzvu, kterou v listopadu vyhlásili proti svým slovenským protějškům. Soutěž spočívala v závodě o vyšší počet sledujících na Instagramu.

„Vítězný policejní sbor obdrží dárky pro instituci, kterou si sám zvolí. Za nás volíme Nadaci policistů a hasičů – vzájemná pomoc v tísni. Ta pomáhá dětem policistů a hasičů, kteří zemřeli při výkonu služby, nebo v přímé souvislosti s ní,“ okomentovala výzvu česká policie, která ji nakonec i vyhrála.

I slovenští kolegové na svém Facebooku vyvěsili video, ve kterém dvojice policistů přeje veselé Vánoce. Jejich facebooková profilová fotka byla navíc obohacena o santovskou čepici.