29. října 2019 21:10 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nejdražší olympiáda v historii. Hry v Tokiu budou pro ČOV velmi nákladné

Fanoušci na Staroměstském náměstí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci na Staroměstském náměstí. | foto: MAFRA

Praha Český olympijský výbor počítá s tím, že účast na letních hrách v Tokiu 2020 bude nejdražší v historii. Při projednávání rozpočtu na příští rok se na tom shodl výkonný výbor ČOV, který také počítá s tím, že výprava do Japonska bude mít zhruba 200 lidí včetně doprovodu.

Na zajištění české výpravy pro hry v Riu před třemi lety bylo vyhrazeno téměř 50 milionů korun bez nákladů na odměny za medaile. Nyní ČOV očekává nárůst až o dvacet procent a to především kvůli vysokým nákladům na pobyt. „V Japonsku jsou snad nejvyšší nájmy na světě, vysoké jsou i další náklady,“ uvedl v tiskové zprávě předseda ČOV Jiří Kejval.

„Pro nás je důležitý každý detail v přípravě sportovců. Mluvíme o aklimatizačních kempech, adaptaci a ochraně proti očekávaným vysokým teplotám a vlhkosti, lékařském a fyzioterapeutickém zabezpečení a dalších detailech,“ dodal Kejval.

ČOV se proto snaží snížit náklady na přijatelnou úroveň a v rámci úsporných opatření chce upustit od pronájmu prostor pro Český dům a jedná s českým velvyslanectvím o využití ambasády. „Komerční nájmy se v Tokiu dostávají do úplně jiné dimenze. Bavíme se o částkách v milionech dolarů. Oproti Riu jsou náklady dokonce desetinásobné,“ přiblížil Kejval. 

ČTK
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

Test celoročních pneumatik | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.