Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Každý vidí, že to byla od pořadatelů hloupost, vzteká se po bronzu z ‚republiky‘ Hejnová

Sport

  6:00
PRAHA - Není to její disciplína. Tentokráte ale Zuzanu Hejnovou mnohem víc než halový bronz z dvoustovky štvalo to, jak k němu na atletickém mistrovství republiky došlo. „Bylo to nešťastné. Přijde mi, že se nad tím nezamysleli,“ řekla Hejnová.

Zuzana Hejnová nechápe, že musela běžet od úvodu v nevýhodnější dráze. foto: MAFRA

Halové MČR v atletice: Národní rekord i postup tří Čechů na evropský šampionát

Pořadatelé ji totiž zařadili do rozběhu s další favoritkou Denisou Rosolovou, a tak na ni ve finále zbyla nevýhodná dráha.

Příští víkend bude na halovém evropském šampionátu na čtyřstovce patřit k velkým medailovým nadějím české výpravy. Pomýšlí na svůj první velký individuální cenný kov z uzavřených arén, neboť se v kariéře soustředí především na letní sezonu.

„Mít medaili by bylo lákavé a myslím, že ne nereálné,“ řekla ve čtvrtek.

Zuzana Hejnová se raduje z hladkého postupu do finále.
Letní olympijské hry v Riu de Janeiro, 400 m překážek, ženy, finále, 18. srpna....

Z českého šampionátu má z dvoustovky bronz za čas 24,06. Jelikož podlehla Denise Rosolové již v rozběhu, odsoudilo ji to pro finále do dráhyčíslo dvě: „A z té se rychle běžet nedá.“

Dvě favoritky se podle ní potkaly zbytečně brzy. „Rozběh mě mrzel, člověk se na něj tolik nenahecuje. Bylo smutné, že jsme byly nasazené takhle.“

Vypadáte nazlobená.
Jsem, na pořadatele. Přijde mi to hloupé; myslím, že se nad tím nezamysleli. Každý vidí, že to byla hloupost. Ale nic s tím neudělám – asi mi úplně nejde o mistrovství republiky na dvoustovce.

Očima Denisy Rosolové

„Podle toho, jak byl nasazený rozběh, jsem věděla, že to bude hodně těžký boj. Obdivuju Zuzku, že z takové dráhy běžela tak dobrý čas. To, že jsem ji dneska dvakrát porazila, mi dodá sebedůvěru, ale ona je letos na čtyřstovce famózní. Tak doufám, že se jí na mistrovství Evropy v Bělehradě co nejvíce přiblížím. A třeba ji i trochu potrápím.“

Co se ve vás honí?
Na to si nejde nestěžovat. Rozumím tomu, že jsou tady nějaká pravidla, ale přece jen je to domácí mistrovství a myslím, že by se mělo vyhovět atletům. Bylo jasné, že jedna z nás s Denisou bude mít na finále druhou dráhu, z té se nedá běžet rychle. Nechtěla jsem to vzdát, to mi přišlo jako hloupost. Brala jsem to tréninkově. Z času jsem zklamaná, ale tenhle týden jsem hodně trénovala. I trenérovi jsem říkala, že jsem unavená. A on na to, ať to vezmu jako rychlostní test.

Ten se povedl?
Jak se to vezme. Rozběh nebyl úplně špatný, ale věřila jsem, že pak můžu být rychlejší. Jenže ne z dvojky... Cítím se fakt hrozně unavená. Příští týden budu skoro pořád jen klusat nebo odpočívat. A věřím tomu, že v Bělehradě to vylítne.

Jste z republikového šampionátu hodně zklamaná?
V tom smyslu, že jsem si myslela, že můžu běžet rychleji. Ale taky jsem věděla, že to z druhé dráhy nepůjde. Zároveň asi tu dvoustovku moc běžet neumím. Jsem vyloženě čtvrtkařka.

Co vám říkal váš nový trenér Falk Balzer, který vše ve Stromovce sledoval zblízka?
Že jsem to rozběhla stejně rychle jako čtvrtku v Birminghamu a že je jasné, že mám hlavu nastavenou na čtvrtku. Trénovali jsme na to, abych byla připravená příští víkend. No nic, tohle byl test. Říkal, že to mám zahodit a soustředit se na Bělehrad.

A tam?
Trenér mi to popsal jasně. V rozběhu 250 metrů naplno, pak si to pohlídat. V semifinále 300 metrů naplno a pohlídat si to. A finále naplno. Uvidíme, jestli to půjde takhle lehce (úsměv).

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!