Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Rosolová ošklivě upadla. Je hodně potlučená, ale bez vážnějšího zranění

Sport

  11:08aktualizováno  15:49
BĚLEHRAD - Denisa Rosolová je po ošklivém pádu v rozběhu na 400 metrů na halovém mistrovství Evropy v atletice v pořádku. Vyšetření v bělehradské nemocnici neodhalilo žádné vážnější zranění. Rosolová je pouze potlučená a bolí ji hlava, hrudník a břicho. Z nemocnice byla propuštěna do domácího ošetřování a odpočívá na hotelu.

Ošetřování Denisy Rosolové po pádu v rozbězích na halovém mistrovství Evropy. foto: ČTK/AP

„Děkuji všem za zprávy! Jsem v pořádku, všechny kosti jsou tak, jak by měly být. Jen jsem celá potlučená a sedřená,“ vzkázala Rosolová na facebooku.

„Vyjeli jsme do vojenské univerzitní nemocnice. Denisa je při vědomí, ale bolí ji hlava, hrudník a břicho,“ popsal lékař atletické výpravy Jiří Neumann. „Uděláme rentgen a budeme požadovat řadu dalších vyšetření,“ doplnil.

V nemocnici lékaři při rentgenu neodhalili u halové mistryně Evropy z roku 2011 žádné zlomeniny, vnitřní zranění ani poškození plic. Dobře dopadly i následné neurochirurgické testy stejně jako ultrazvukové vyšetření břicha k vyloučení krvácení do dutiny břišní a laboratorní test krve.

Rosolová upadla těsně za cílem prvního kola. Při seběhu závodnic k vnitřní dráze se ujala těsného vedení, jenomže Floria Gueiová z Francie ji natlačila lokty k mantinelu, kde ji zezadu nechtěně podkopla Irka Phil Healyová. Francouzka pak byla následně diskvalifikována, rozhozená Irka z rozběhu nepostoupila.

Rosolová tvrdě upadla a narazila mimo jiné i do krabice, která je součástí měřícího zařízení. Ještě na ploše ji lékaři ošetřili, nasadili krční límec a odnesli na nosítkách.

„Bál jsem se právě možného vnitřního zranění - pád byl přímo na hrudník a břicho na obrubník. Naštěstí se vyloučilo,“ konstatoval Neumann. O českou atletku se prý lékaři postarali vzorně. „Když opomeneme vizuální vzhled univerzitní nemocnice, ale to patří do koloritu. Odborníci byli na pravém místě, vyšetření bylo na profesionální úrovni,“ prohlásil.

Zleva: Dánka Sara Slottová-Petersenová, Francouzka Floria Gueiová a padající...
Pád Denisy Rosolové v rozbězích na 400 metrů na halovém ME.

Rosolovou bolí naraženiny a pohmožděniny, na pravé části hrudníku a pravém boku má silné oděrky. „Cítí se už dobře, byla hodně vystresovaná v kombinaci s naštváním, ale to vše pominulo,“ popsal Neumann. „Takže teď je na tom psychicky o dost lépe. Počítám s tím, že zítra po probuzení bude ještě víc rozlámaná,“ uvedl.

Rozhodl se také, že v dnešním odpoledním programu nepůjde na stadion, ale bude se o Rosolovou starat a monitorovat ji. „Má nařízený klidový režim, nechodit ven sama a dostala běžné analgetikum. V podvečerních hodinách uděláme další vizitu a zhodnotíme její aktuální zdravotní stav,“ doplnil.

Opakovala se tak tři roky stará situace, kdy Rosolová v Sopotech na halovém mistrovství světa běžela v semifinále na postup, jenže zhruba 50 metrů před cílem ji podkopla Nizozemka Lisanne DeWitteová a česká atletka se poroučela k zemi. Tehdy si odnesla krvavé šrámy na loktu, koleně a na boku a měla prasklou čéšku, což se zjistilo až později.

Autoři: ,

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Stylová jako Dana Morávková v brýlích Crullé. Vyhrajte 500 Kč na nové brýle
Stylová jako Dana Morávková v brýlích Crullé. Vyhrajte 500 Kč na nové brýle

Zvažujete pořízení nových obrouček? Hledáte stylové sluneční brýle nebo perfektně padnoucí čočky? Zapojte se do soutěže, vyhrajte poukázku a...

Mohlo by vás zajímat