Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Rosolová ošklivě upadla. Je hodně potlučená, ale bez vážnějšího zranění

Sport

  11:08aktualizováno  15:49
BĚLEHRAD - Denisa Rosolová je po ošklivém pádu v rozběhu na 400 metrů na halovém mistrovství Evropy v atletice v pořádku. Vyšetření v bělehradské nemocnici neodhalilo žádné vážnější zranění. Rosolová je pouze potlučená a bolí ji hlava, hrudník a břicho. Z nemocnice byla propuštěna do domácího ošetřování a odpočívá na hotelu.

Ošetřování Denisy Rosolové po pádu v rozbězích na halovém mistrovství Evropy. foto: ČTK/AP

„Děkuji všem za zprávy! Jsem v pořádku, všechny kosti jsou tak, jak by měly být. Jen jsem celá potlučená a sedřená,“ vzkázala Rosolová na facebooku.

„Vyjeli jsme do vojenské univerzitní nemocnice. Denisa je při vědomí, ale bolí ji hlava, hrudník a břicho,“ popsal lékař atletické výpravy Jiří Neumann. „Uděláme rentgen a budeme požadovat řadu dalších vyšetření,“ doplnil.

V nemocnici lékaři při rentgenu neodhalili u halové mistryně Evropy z roku 2011 žádné zlomeniny, vnitřní zranění ani poškození plic. Dobře dopadly i následné neurochirurgické testy stejně jako ultrazvukové vyšetření břicha k vyloučení krvácení do dutiny břišní a laboratorní test krve.

Rosolová upadla těsně za cílem prvního kola. Při seběhu závodnic k vnitřní dráze se ujala těsného vedení, jenomže Floria Gueiová z Francie ji natlačila lokty k mantinelu, kde ji zezadu nechtěně podkopla Irka Phil Healyová. Francouzka pak byla následně diskvalifikována, rozhozená Irka z rozběhu nepostoupila.

Rosolová tvrdě upadla a narazila mimo jiné i do krabice, která je součástí měřícího zařízení. Ještě na ploše ji lékaři ošetřili, nasadili krční límec a odnesli na nosítkách.

„Bál jsem se právě možného vnitřního zranění - pád byl přímo na hrudník a břicho na obrubník. Naštěstí se vyloučilo,“ konstatoval Neumann. O českou atletku se prý lékaři postarali vzorně. „Když opomeneme vizuální vzhled univerzitní nemocnice, ale to patří do koloritu. Odborníci byli na pravém místě, vyšetření bylo na profesionální úrovni,“ prohlásil.

Zleva: Dánka Sara Slottová-Petersenová, Francouzka Floria Gueiová a padající...
Pád Denisy Rosolové v rozbězích na 400 metrů na halovém ME.

Rosolovou bolí naraženiny a pohmožděniny, na pravé části hrudníku a pravém boku má silné oděrky. „Cítí se už dobře, byla hodně vystresovaná v kombinaci s naštváním, ale to vše pominulo,“ popsal Neumann. „Takže teď je na tom psychicky o dost lépe. Počítám s tím, že zítra po probuzení bude ještě víc rozlámaná,“ uvedl.

Rozhodl se také, že v dnešním odpoledním programu nepůjde na stadion, ale bude se o Rosolovou starat a monitorovat ji. „Má nařízený klidový režim, nechodit ven sama a dostala běžné analgetikum. V podvečerních hodinách uděláme další vizitu a zhodnotíme její aktuální zdravotní stav,“ doplnil.

Opakovala se tak tři roky stará situace, kdy Rosolová v Sopotech na halovém mistrovství světa běžela v semifinále na postup, jenže zhruba 50 metrů před cílem ji podkopla Nizozemka Lisanne DeWitteová a česká atletka se poroučela k zemi. Tehdy si odnesla krvavé šrámy na loktu, koleně a na boku a měla prasklou čéšku, což se zjistilo až později.

Autoři: ,