6. října 2008 14:26 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kličko nechce s Povětkinem boxovat v Kyjevě

Ukrajinský boxer Vladimir Kličko. Za ním jeho bratr Vitalij. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ukrajinský boxer Vladimir Kličko. Za ním jeho bratr Vitalij. | foto: ČTK

HAMBURK Boxerský souboj o profesionální titul mistra světa organizací IBF a WBO mezi Ukrajincem Vladimirem Kličkem a Rusem Alexandrem Povětkinem se nebude konat v Kyjevě. Populární ukrajinský šampion nechce, aby se duel naplánovaný na 13. prosince proměnil v nacionalistický souboj.

"Nechceme provokovat pravicové radikály. Není to žádný souboj mezi dvěma národy, ale pouze mezi dvěma sportovci," uvedl starší z bratrské dvojice Vitalij Kličko. Právo na uspořádání tohoto zápasu vyhrála promotérská organizace ukrajinských bratrů K2, která nabídla částku 13,13 milionu dolarů.

Také Vitalije čeká souboj o titul mistra světa a to v rámci organizace WBC proti obhájci Samuelu Peterovi z Nigérie. Po čtyřleté boxerské přestávce se pokusí 11. října o zisk třetího světového titulu. "Hodně jsem plaval a trochu běhal. Intenzivněji než kdy dříve jsem se věnoval také gymnastickému cvičení. Cítím se dobře a neočekávám při zápasu komplikace," řekl Vitalij Kličko.

ČTK