20. listopadu 2010 19:29 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kolaps v poslední čtvrtině stál basketbalisty Nymburka výhru v Jadranské lize

Nymburk - Partizan Bělehrad (zleva: Radek Nečas, Nathan Jawai, Aleš Chán) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nymburk - Partizan Bělehrad (zleva: Radek Nečas, Nathan Jawai, Aleš Chán) | foto: ČTK

VRŠAC Basketbalisté Nymburka v 8. kole Jadranské ligy těsně podlehli na půdě Hemofarmu Vršac 85:86, i když do závěrečné čtvrtiny šli s náskokem 13 bodů. Nakonec prohráli po trestných hodech soupeře v poslední vteřině a přišli o šanci poskočit do čelo tabulky právě před srbský celek.

V dresu Nymburku se nedařilo americkému křídelnímu hráči Chedu Simmonsovi, tým se však mohl znovu opřít o pivota Aleše Chána hrajícího ve velké formě a rozehrávače Afika Nissima.

Jadranská liga basketbalistů - 8. kolo

Hemofarm Vršac - ČEZ Nymburk 86:85 (27:26, 44:45, 55:68)
Nejvíce bodů: Mačvan a Jordan Jerome po 19, Pavkovič 12, Savovič 11 - Nissim 22, Chán 17, Lenzly 13, Pumprla 12. Rozhodčí: Muhvič, Jovovič (oba Chorv.), Petek (Slovin.). Fauly: 18:29. Pět chyb: 37. Koch (Nymburk). Trestné hody: 33/27 - 14/10. Trojky: 3:7. Diváci: 2000.

Především jejich zásluhou český šampion držel v úvodu kontakt se soupeřem, v jehož dresu hrál výborně jamajský pivot Adolphos Jordan Jerome, který za celý zápas neminul koš a nasbíral 19 bodů, tedy nejvíce v celé sezoně.

Postupem času však začal Nymburk soupeře přehrávat a ve třetí čtvrtině si vypracoval až třináctibodový náskok. O ten v závěrečné části rychle přišel, když od stavu 62:71 nedal čtyři minuty koš a soupeř skóre otočil.

I tak byl Nymburk k vítězství blíže. Do poslední minuty šel s tříbodovým vedením a z trestných hodů mohl triumf potvrdit. Nissim však dal v úplném závěru jen jednu šestku, naopak v poslední vteřině byl faulován domácí Miljan Pavkovič a dvěma trestnými hody rozhodl o těsné výhře Vršace.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz