Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Kolocové premiéra s novou parťačkou Kvapilovou nevyšla

Sport

  15:42aktualizováno  21:17
FORTALEZA - Kristýně Kolocové s Michalou Kvapilovou premiéra na písku nevyšla. České volejbalistky prohrály na turnaji Open Světového okruhu v brazilské Fortaleze úvodní dva zápasy ve skupině.

Kristýna Kolocová - archivní foto foto:  Michal Růžička, MAFRA

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu ve Fortaleze (Brazílie):

Ženy - skupina E: Mersmannová, Schneiderová (12-Něm.) - Kolocová, Kvapilová (21-ČR) 2:1 (-18, 18, 6), Elize Maiaová, Duda (5-Braz.) - Kolocová, Kvapilová 2:0 (13, 16).

Nejdříve podlehly německému páru Teresa Mersmannová, Isabel Schneiderová a poté nestačily na domácí dvojici Elize Maiaová, Duda.

V pátek uzavřou skupinu zápasem s Rebecou a Gabi z Venezuely. Do play off postoupí tři páry.

Kolocová hledala spoluhráčku po rozchodu s Markétou Slukovou od léta a v prosinci oznámila začátek nové éry s Kvapilovou. Ta však do jara hrála šestkový volejbal v německém Münsteru, s nímž získala bronzovou medaili. Na písek se dostala teprve před dvěma týdny. Navíc v elitním seriálu v beachvolejbalu startovala Kvapilová jen párkrát, naposledy před třemi lety.

I když mají minimum bodů, dostaly se ve Fortaleze díky neúčasti řady hráček přímo do hlavní soutěže. „Je to pro nás obrovská příležitost, protože si zahrajeme minimálně tři zápasy a získáme cenné body,“ těšily se do Brazílie, volejbalové velmoci.

Úvodní duel proti Němkám Mersmannové, Schneiderové dobře začaly, ale podlehly 1:2. „Set a půl nám to šlo, ale potom už bohužel moc ne. Nebyl to špatný výkon, ale je vidět, že jsme nerozehrané,“ napsaly na facebooku. V druhém utkání s brazilskými volejbalistkami prohrály jasně po setech 13:21 a 16:21.

Kristýna Kolocová.
Markéta Sluková (vlevo) se s novou parťačkou nezúčastní turnaje v Praze.
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!