Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

Poprvé proti sobě. Kiki a Maki čeká v pátek na ME první bitva po rozchodu

Sport

  10:00
BIEL/PRAHA - Český souboj se uskuteční v 1. kole play off na mistrovství Evropy v plážovém volejbalu. Ve švýcarském Bielu se v pátek od 16:00 Markéta Sluková a Barbora Hermannová utkají s Kristýnou Kolocovou a Michalou Kvapilovou.

Dřív byly nerozlučná dvojka. Teď si Kristýna Kolocová (vpravo) a Markéta Sluková poprvé zahrají proti sobě. foto: Facebook Kolocová & Sluková - Beachvolleyball team

Los tak zařídil první vzájemný zápas bývalých parťaček Slukové s Kolocovou, které se po deseti letech rozešly loni v červenci.

„Někdo si možná myslí, že půjde o velkou událost, ale tou bych to nazval, kdyby šlo o medailový zápas na mistrovství Evropy,“ napsal ČTK Simon Nausch, trenér Slukové a Hermannové.

„Jde jen o vyřazovací část a jeden český pár bude v desítce. Doufám, že to bude dobrý volejbal,“ doplnil Nausch s tím, že oba páry budou za čtrnáct dnů společně na Kontinentálním poháru bojovat o olympijskou kvalifikaci do Ria.

Markéta Sluková (vpravo) na tréninku s Barborou Hermannovou.
Kuk, máme zlato!

Vítězky českého duelu se ještě dnes od 22:00 střetnou v osmifinále se sedmými nasazenými domácími hráčkami Heidrichovou a Zumkehrovou.

Autor:

Okresní stavební bytové družstvo Mladá Boleslav
Samostatná/ný účetní

Okresní stavební bytové družstvo Mladá Boleslav
Středočeský kraj