3. června 2016 17:00, aktualizováno 4. 6 11:10 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

První duel po rozchodu vyhrála Maki. Kolocová s Kvapilovou nekladly příliš odpor

Barbora Hermannová na přijmu, přihlíží Markéta Sluková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Barbora Hermannová na přijmu, přihlíží Markéta Sluková | foto: ČTK/AP

BIEL/PRAHA Markéta Sluková s Barborou Hermannovou porazily na mistrovství Evropy Kristýnu Kolocovou s Michalou Kvapilovou 21:17, 21:14 a postoupily do osmifinále. Český souboj prvního kola play off byl v Bielu zároveň prvním vzájemným duelem bývalých parťaček Slukové s Kolocovou, které se po deseti letech rozešly loni v červenci.

V deštivých podmínkách ve Švýcarsku se první set začal lámat ve prospěch Slukové s Hermannovou až zhruba po dvaceti odehraných výměnách.

Po zisku sady vyhrála sehranější z českých dvojic úvodních pět bodů druhého setu a Kolocová s Kvapilovou, které spolu hrají teprve pět týdnů, už se nedokázaly do zápasu vrátit.

„Naletěly jsme na to jako na každýho jinýho soupeře, odvážně. Zatlačily jsme dobře servisem, udělaly několik obran a potrestaly zaváhání soupeře,“ řekla Sluková spolupracovníkovi ČTK.

„Byly jsme (ve druhém setu) na vlně, vycházelo skoro všechno, co jsme se rozhodly, že uděláme, a padalo to tam,“ dodala.

Sluková s Hermannovou oslavují titul v Antalyi.
Kuk, máme zlato!

Pro Kolocovou s Kvapilovou znamená porážka konečné 17. místo na ME. „My můžeme být vůbec rády, že jsme se sem dostaly na divokou kartu. Nepředvedly jsme jednoznačně špatné výkony, ale vyhrály jsme jen jeden zápas, což mrzí. Nejsme nespokojený, ale zároveň ani nadšený,“ řekla Kolocová.

Byla ráda, že má za sebou první zápas proti bývalé spoluhráčce. „Že už to proběhlo, že očekávání fanoušků a lidí kolem už nebudou, že jsme se už jednou potkaly a to nejhorší je za náma. Určitě to nebyl obyčejný zápas. Výkonnostně se nám ale nepovedl a prohrály jsme celkem jednoznačně,“ řekla Kolocová.

Sluková s Hermannovou skončí nejhůře deváté. Ve 22:00 rozehrály duel o postup mezi nejlepších osm dvojic se sedmými nasazenými domácími hráčkami Joanou Heidrichovou a Nadine Zumkehrovou.

„Bude to na centru, ony jsou doma, mají letos vynikající výsledky. Budeme jednoznačně outsideři a pokusíme se téhle role využít, nemáme co ztratit,“ uvedla Sluková po postupu z prvního kola.

ČTK

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.