Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Maki: To, jak Kiki prezentovala náš rozchod, mě zaskočilo. Nebyla to žádná zrada

Sport

  12:30
PRAHA - Loni v létě zanikla populární značka Kiki a Maki. Hodně fanoušků bylo překvapených, že Markéta Sluková ukončila spolupráci se svou dlouholetou partnerkou Kristýnou Kolocovou a za zlé to měli nejen jí, ale i Simonu Naushovi. Rakouskému trenérovi, který dovedl Kiki s Maki na vrchol, a který si letos se Slukovou ožení. Maki v online rozhovoru se čtenáři serveru Lidovky.cz mimo jiné vysvětlila, jak k rozchodu opravdu došlo a jak spolu s Kolocovou nyní komunikuje.

Markéta Sluková (vlevo) s Kristýnou Kolocovou si spolu zahrály na LOH v Londýně. Před hrami v Riu je všechno jinak. foto: Reuters

Maki a Bára ve finále ME prohrály. Češky i tak berou po 14 letech medaili

Sluková, která na konci června oslaví 28. narozeniny, se dala loni v červnu dohromady s o dva roky mladší Barborou Hermannovou.

Na konci minulé sezony překvapivě vyhrály turnaj Světového poháru v turecké Antalyi, předminulý víkend pak získaly stříbrné medaile na ME ve švýcarském Bielu.

Právě ve Švýcarsku vyřadily v 1. kole play off druhý český pár Kristýna Kolocová, Michala Kvapilová. Oba páry pak za týden čeká evropská kvalifikace na olympijské hry v Riu.

Sluková se v online rozhovoru pozastavila nejvíce nad otázkou čtenářky Jitky, proč nechaly spolu s Kolocovou rozbít chlapa (Nausche) rozbít původní dvojici.

Všechny odpovědi Maki a Báry si přečtěte ZDE

„Předpokládám, že vycházíte z informací z medií a jednostranných vyjádření jednotlivých účastníků ‚aféry‘“ hájí se Maki.

„Simon byl trenérem našeho týmu pět let, dostal nás volejbalově hodně vysoko, byl součástí všech úspěchů a ano, byl také u toho, když se náš tým rozcházel. To že se k rozchodu ještě nevyjádřil, věřte, mělo a má své důvody,“ brání svého partnera Sluková.

„V tomto případě není pravda, že mlčení znamená souhlas! V tomto případě mlčení znamená, úctu k odvedené práci, respekt a nepotřebu plivat špínu. A teď mezi námi děvčaty, opravdu si myslíte, že za vše může vždycky chlap?“ položila Maki řečnickou otázku.

Česká beachvolejbalová dvojice Kristýna Kolocová (vlevo) a Markéta Sluková.

V další odpovědi pak vysvětlila čtenáři Vojtovi, jak k celému rozchodu s Kolocovou loni došlo.

„Tak jako je vaše svobodné rozhodnutí, komu budete, či nebudete fandit, tak je mé svobodné rozhodnutí, zda a s kým budu hrát. Vím, že tým Kiki a Maki lidé měli rádi a náš rozchod je zaskočil,“ přiznala Sluková.

„Věřte, že Kristýna (Kolocová) o všech našich nemalých týmových problémech věděla, byla jejich součástí, stejně tak jako byla součástí celého procesu, který po týdnech až měsících vygradoval našim rozchodem,“ doplnila Maki.

Proto ji prý překvapilo, jak na celý rozchod Kolocová zareagovala.

„U všech schůzek bylo vždy několik členů našeho týmu. Žádné nečekané překvapení, žádná zrada. To, že to tak z její strany bylo prezentováno, mě zaskočilo. Z mé strany to bylo pouze sportovní rozhodnutí,“ brání se Sluková.

„Kristýně jsem všechny důvody včas a několikrát vysvětlila. Následně jsme obě dvě oslovily Barboru (Hermannovou), aby s námi hrála. Pokud by se Bára rozhodla pro Kristýnu, byla bych já ta, co nemá s kým hrát a hledala bych spoluhráčku.“

Radost Markéty Slukové a Barbory Hermannové

Sama ale dodává, že rozchod s Kolocovou pro ní příjemný nebyl, což tehdy na tiskové konferenci vyjádřila tím, že měla v očích slzy.

„Sportovní rozchody nejsou nikdy pěkné, bohužel, lidé mají různá očekávání, odlišná vnímání situací a názory. Rozhodně ale nebylo záměrem nikomu ublížit či ho zničit,“ je přesvědčená Maki.

„Jednou příjde ten správný čas, kdy budu chtít o důvodech našeho rozchodu mluvit, teď ale ještě nenastal,“ dodala.

Čtenářům navíc Sluková přiznala, že s Hermannovou si sedly nejen herně, ale i lidsky.

„Lidsky jsme si sedly velice rychle a zjistily jsme, že si jsme povahou podobné více, než jsme si mohly představit. Obě dvě jsme cílevědomé, a obě dobře víme, čeho v naší kariéře chceme dosáhnout. K naši práci jsme kritické - někdy až moc. Obě jsme holky citlivé,“ uvedla Maki.

Markéta Sluková (vlevo) se s novou parťačkou nezúčastní turnaje v Praze.
Markéta Kolocová se raduje z postupu do finále.

„A co nás rozděluje? Po necelém roce, co spolu hrajeme, jsme zatím nepřišly na nějakou zásadní věc či situaci, která by nás vyloženě rozdělovala. Ale na hřišti se občas objeví, že když se jedné z nás na hřišti něco nedaří, uzavře ve své mysli a snaží se vyřešit všechno sama. V tu chvíli tam je ale parťačka, která se snaží ji z téhle situace dostat,“ doplnila Sluková.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mohlo by vás zajímat