17. června 2011 20:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Konečného čeká duel o titul: Splnil se mi sen

Lukáš Konečný se svými tituly. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Konečný se svými tituly. | foto: ČTK

PRAHA Tři roky čekal na možnost opět se utkat s Ukrajincem Sergejem Dzinzirukem o titul mistra světa prestižní organizace WBO. V dubnu 2008 první souboj sporně v Německu na body prohrál. Nyní Lukáš Konečný a jeho stáj SES Boxing udělali první krok k odvetě. Čisté odvetě. V dražbě o pořádání duelu totiž vyhrála Konečného stáj.

Česká republika tak 9. září může zažít dvě velké boxerské premiéry. Poprvé se může v srdci Evropy uskutečnit souboj o profesionální titul mistra světa jedné ze čtyř nejprestižnějších boxerských organizací a pokud by jej Konečný zvládl vítězně, stal by se prvním českým profesionálním boxerským mistrem světa.

DÁLE K DUELU KONEČNÝ - DZINZIRUK

LN V jaké fázi jsou momentálně jednání o místě konání zápasu?
Zatím žádné podrobnosti nevím. Vše řeší moje stáj SES Boxing a manažer Uli Steinforth. Chtěl by, aby ten zápas byl v Česku, ale záleží vše na faktu, jak se k tomu postaví televize a partneři.

LN Takže se na organizačních věcech podílet nebudete?
Určitě také, ale rozpočet určitě sehnat sám nedokážu. Určitě také budu chtít, aby to bylo v Česku, ale zda se to povede, to je nyní ve hvězdách.

Vizitky boxerů

Lukáš Konečný
Narozen: 19.7.1978
Výška a váha: 173 cm, 70 kg
Bilance:
47 výher (22 KO), 3 prohry

Sergej Dzinziruk
Narozen: 1.3.1976
Výška a váha: 183 cm, 70 kg
Bilance:
37 výher (23 KO), 1 prohra

LN Byla by to asi škoda, kdyby v Česku nebyl zájem o zápas o profesionální titul mistra světa v boxu?
O tom žádná. Uvidíme, jak to dopadne. Když o zápas tady zájem nebude, zařídí jej manažer v Německu, kde má jistotu, že se mu investice vrátí. Domácí půdu bych měl i v Německu díky tomu, že moje stáj vyhrála dražbu. Sergej je ale šampion, těm se vždy trochu pomáhá, takže by to mělo být vyrovnané i u rozhodčích. Na rozdíl od zápasu zpřed tří let.

LN Když pomineme nyní starosti, které vás i manažery čekají, máte radost, že k zápasu dojde? O odvetu s Dzinzirukem i kvůli pocitu křivdy jste hodně stál.
Radost mám obrovskou, to je bez diskuzí.

LN Nekazí vám ji ale fakt, že na regeneraci po posledním souboji budete mít méně času než jste plánoval?
Je to trošku komplikace, ale na druhou stranu box je moje práce a zápas o titul mistra světa je maximum, čeho mohu dosáhnout.

LN Dzinziruk je sice šampion, vy jste ale v neoficiálním žebříčku na boxrec.com výše postaveným boxerem. Dá se říct, že půjdete do souboje v pozici favorita?
Uvidíme, jak se k tomu postaví sázkové kanceláře. Já se ale jako favorit určitě necítím. Ale myslím si, že do zápasu budeme vstupovat nejen v očích fanoušků ale i bookmakerů ve vyrovnanějších pozicích než v minulém souboji.

LN Tvrzením, že budete mírných favoritem nahrává i fakt, že Dzinziruk za poslední tři roky boxoval třikrát, naposledy navíc prohrál a přišel o svou neporazitelnost. Naopak vy jste posledních 11 zápasů vyhrál...
Je to tak, určitě se dá říct, že od našeho posledního vzájemného zápasu jsem na tom nyní lépe než Dzinziruk, ale to ještě nic neznamená.

LN Pokud se duel uskuteční v Česku, dá se říct, že se vám splní sportovní sen?
Ano, pokud se zápas uskuteční, uskuteční se u nás, bude to pro mě splnění snu.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!