11. března 2014 9:35 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Konzistentně jsem v první pětce, z toho mám radost, líčí Pančochová

Snowboardistka Šárka Pančochová vystoupila 10. března v Praze na tiskové konferenci po zisku dvou křišťálových glóbů za celkové vítězství ve Světovém poháru ve freestyle disciplínách a v disciplíně slopestyle. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snowboardistka Šárka Pančochová vystoupila 10. března v Praze na tiskové konferenci po zisku dvou křišťálových glóbů za celkové vítězství ve Světovém poháru ve freestyle disciplínách a v disciplíně slopestyle. | foto: ČTK

PRAHA Na vyhlídkové plošině žižkovského vysílače, snad na důkaz toho, jak vysoko letos vyletěla, se snowboardistka Šárka Pančochová loučila s olympijskou sezonou. Ze Soči si sice nedávno odvezla rozštípanou přilbu a zklamání, částečně však smutek zahnala celkovým prvenstvím ve Světovém poháru freestyle snowboardingu a malým křišťálovým glóbem za slopestyle. "Je to satisfakce, to každopádně," přikyvovala 23letá závodnice.

Olympijská smůla jí totiž dál leží v žaludku. Ne tak strašidelný pád, ten už je zapomenut, hůř se snowboardistka z Uherského Brodu sžívá s pocitem křivdy. Tolikrát už od okolí slyšela: Medaile ze slopestylu měla být tvoje! Jenže arbitři ji odsunuli na 5. místo.

"Chtěli bychom, aby se během sezony sledovaly i výkony rozhodčích a aby na závody jezdili jen ti nejlepší," nadnesla Pančochová. I proto při posledním pohárovém závodě proběhlo sezení s vedením seriálu, kde závodníci navrhli: Udělejme žebříčky a podle nich rozhodčí nasazujme.

Nejdůležitější závod roku byl totiž pro Pančochovou dvakrát bolestivý. "Ale necítila jsem zlost, spíš zklamání. Přála jsem to i soupeřkám, třeba Jenny Jonesová byla vůbec první britskou sportovkyní s medailí ze zimní olympiády. To byl úlet!"

Snowboardistka Šárka Pančochová vystoupila 10. března v Praze na tiskové konferenci po zisku dvou křišťálových glóbů za celkové vítězství ve Světovém poháru ve freestyle disciplínách a v disciplíně slopestyle.

Dva týdny po hrách uletěla pro změnu česká reprezentantka. Ve finálovém podniku Světového poháru sice ty nejlepší soupeřky chyběly, to však na triumfu českých barev nic neubírá.

Vítězství v Kreischbergu vyneslo Pančochovou do historických listin. "Mám hroznou radost, že jsme to dokázali, dali jsme do toho hodně úsilí," připomněla. "Medaili ze Soči nemám, ale tohle je snad porovnatelný výsledek."

Možná ještě víc než trofej udělaly Pančochové radost její výkony. Neustále kvalitativně stoupají a Češku tak drží v elitním klubu favoritek. "Konzistentně jsem v nejlepší pětce, a to je super. Z toho mám radost," souhlasila.

Přesto se nenechá svou pozicí ukolébat, dál chce pracovat a mířit k úplnému vrcholu. A teď také v U-rampě, své slabší disciplíně. "Chtěla bych jí věnovat trochu víc času, abych se technicky zlepšila," prozradila. "Je to techničtější disciplína a člověk se tam vyjezdí i pro slopestyle. Chci se dál zlepšovat, dělat nové triky i větší rotace."

Filip Grim

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!