Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pančochová se vrátila po zranění, v kvalifikaci U-rampy byla třináctá

Sport

  11:36
KREISCHBERG/PRAHA - Snowboardistka Šárka Pančochová se rozhodla nastoupit na mistrovství světa v Kreischbergu do kvalifikace závodu v U-rampě, k postupu do šestičlenného finále ale měla daleko. Ze dvou jízd absolvovaných po zranění „na jistotu“ dostala o něco lepší hodnocení za tu druhou (52,75) a obsadila třinácté místo.

Šárka Pančochová při závodě na U-rampě foto: Reuters

Nejslabší postupová známka měla hodnotu 76,00, kvalifikaci vyhrála Francouzka Clemence Grimalová (90,00).

„Já to brala jako warm-up na ty další disciplíny,“ použila Pančochová anglický ekvivalent pro rozcvičení. „Protože už jsem dlouho nezávodila, aspoň jsem si to trochu oživila,“ řekla po závodu. „Jsem živá a zdravá, tak je to dobrý. A po dlouhé době jsem si pustila hudbu při závodění a docela mi to pomohlo,“ dodala.

Šárka Pančochová při závodě na U-rampě
Šárka Pančochová při závodě na U-rampě
Šárka Pančochová při závodě na U-rampě
Šárka Pančochová při závodě na U-rampě

Pančochové posloužil start zejména k posílení sebevědomí. Byl to její první závod od loňské operace přetržených vazů v koleně a půlroční rehabilitaci. Teprve před měsícem začala jezdit na sněhu a rozhodla se zúčastnit MS. Ještě po čtvrtečním tréninku v Rakousku si ale nebyla jistá, zda U-rampu absolvuje.

V pátek ale panovaly ve štýrském městečku ideální podmínky, teplota lehce pod nulou a jasná obloha. Navíc rampa prý byla jedna z nejlepších, v nichž kdy jezdila.

„Je suprová. Málokdy si zajezdíš v tak dobré rampě. Mám z toho radost, že jsem to dala víceméně bez tréninku. Nebyl to sice žádnej zázrak, ale přece jen to závodění je o psychice, takže je dobrý, když si to párkrát zkusím před tím závodem, ve kterém jsem dobrá,“ řekla.

I proto byla spíše opatrnější, v rampě dosud jezdila po zranění asi pět dní. „Dala jsem nějaké triky, trochu jsem se do toho dostala, rozjezdila jsem si nohy. Podařilo se mi psychicky připravit na to, že teď musím dát dvě nejlepší jízdy,“ pochvalovala si. „Teď se připravím na ten slopestyle, už se docela těším,“ prohlásila Pančochová.

Právě disciplína se skoky a raily je hlavní disciplínou české olympioničky, byla v ní na hrách v Soči pátá. V Rakousku ji čeká kvalifikace v pondělí, trénink je na programu v sobotu a v neděli. A na trati bude i závěrečný skok, který organizátoři připravili z můstků pro akrobatické skokany.

„Budou tři skoky a tři raily. Bude to dobrý, ale náročný. Teď ten poslední skok má asi 30 metrů, ale prý to zmenší, tak jsem si oddechla, že tam nebudu skákat třicetimetrovej kicker,“ řekla Pančochová a naoko si otřela rukou pot z čela. I proto uvažuje o tom, že nastoupí i do třetí disciplíny - Big Airu. „Pojedu ho ve slopestylu, tak to přeci můžu dát i samotný,“ uvedla.

Autoři: ,

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Opět jsme to roztočili: Ohlédnutí za Vánočním kolotočem v roce 2021
Opět jsme to roztočili: Ohlédnutí za Vánočním kolotočem v roce 2021

Vánoční kolotoč se stal nedílnou součástí eMimina. Letos si už po třinácté naše uživatelky vzájemně poslaly dárečky, které opět udělaly velkou...

Mohlo by vás zajímat