Středa 30. září 2020svátek má Jeroným, Ráchel 15 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Koudelka: Pokud se závod zruší, nebudu se zlobit. Podmínky jsou špatné

Český skokan Roman Koudelka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český skokan Roman Koudelka | foto: ČTK

HARRACHOV Když podruhé doletěl z mamutího můstku, radost si pořádně vychutnal. Cvičil pěstmi ve vzduchu a nebýt hrbolatého podkladu, možná by radostí nadskočil. Roman Koudelka ve druhém kole světového šampionátu předvedl nejdelší let z celého pole a do sobotního finále půjde ze šestého místa.

Pořadatele leteckého mistrovství však straší předpovědi počasí: očekává se, že na Čertově hoře bude o víkendu pořádně foukat. Třetí finálové kolo tak v nejhorším případě nemusí vůbec proběhnout. "Ani bych se nezlobil," tvrdí Koudelka, jenž v Harrachově ukázal dlouhý účes se zlatým přelivem.

Hájek nejspíš bude skákat

Český skokan Antonín Hájek, který při dojezdu narazil hlavou do bariéry, by mohl podle lékaře Vladislava Hospodára nastoupit do sobotního finále. "Je natlučený. Krk a hrudník bude mít zablokovaný. Pokud se se svaly příliš nestáhnou, tak bude relativně v pohodě a může skákat." Ačkoliv museli po Hájkově pádu zasahovat zdravotníci, do nemocnice na vyšetření skokan neodjel. "Nevypadá to na žádné zranění hlavy ani vnitřních orgánů. Jediné nebezpečí vězí v natlučené slezině, ale vše se zdá v pořádku," řekl Hospodár po pátečním závodě.

Cítíte šanci na medaili?
Šance na medaili existuje vždycky, ale já s tím moc nepočítám. Chci si závod užít. Když se mi bude dařit jako v pátek, tak umístění bude dobré. Pozice v první desítce by byla famózní a odjížděl bych s úsměvem od ucha k uchu.

Po druhém skoku jste měl obrovskou radost. Byl to ideální skok?
Druhý skok se mi opravdu povedl. Byl to asi jeden z vůbec nejlepších, který jsem v Harrachově kdy předvedl. I podmínky mi na rozdíl od prvního kola přály. Doufám, že na to v sobotu navážu.

Opravdu budete navazovat? Předpovědi počasí na víkend jsou tak špatné, že se vůbec nemusí skákat.
Abych řekl pravdu, tak bych se nezlobil, kdyby se neskákalo. Já si ale myslím, že se závodit bude. Mají tu sítě proti větru a pokud nepřijde něco hodně špatného, tak se to dá zvládnout. Hlavu si z toho nedělám.

Český skokan Roman Koudelka v Harrachově

Český skokan Roman Koudelka v Harrachově

Jaké byly rozdíly v obou skocích?
Při druhém skoku jsem nechtěl skočit nikam daleko. Věděl jsem, že podmínky jsou špatný. Spíš jsem skákal jako někde na středním můstku, odraz jsem podržel výš, a kupodivu to letělo krásně.

Dával jste si na dojezdu pozor, abyste neupadl jako Antonín Hájek?
Měl jsem to v hlavě, proto jsem začal brzdit hned za pádovkou, abych měl rezervu. U Tondy to byla smůla. Doufám, že bude zdravý. Něco podobného jsem zažil v Liberci, ale nic se mi nestalo.

Jak jste po Hájkově pádu měl pocity na věži?
Udělalo se mi z toho docela zle, protože jsem na takové situace choulostivý. Nekoukal jsem se až do konce. Jenom jsem viděl, jak narazil hlavou proti hrazení. Hned, jak jsem doskočil, tak jsem se vyptával, co mu je. Říkali mi, že to bude snad dobrý.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...