28. listopadu 2018 10:32 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Koukalová opět trénuje. Nohy mi možná nebudou fungovat, myslí si

Gabriela Koukalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gabriela Koukalová | foto: Český biatlon - Petr Slavík

PRAHA Bývalá biatlonistka Gabriela Koukalová kariéru profesionální sportovkyně již ukončila. Poté v knize Jiná navíc kritizovala vztahy uvnitř reprezentačního týmu. Nyní se olympijská medailistka opět vrací k tréninku.

„Pořád se mě všichni ptáte, jestli se vrátím k biatlonu či nikoliv. Jak všichni víte, sportovní kariéru jsem musela ukončit téměř před rokem kvůli svým zdravotním problémům, a to především problémům s bolestmi nohou,“ píše Koukalová na svém Facebooku.

Letos na podzim chtěla objíždět Českou republiku ve společnosti manžela Petra, k nimž se měl přidat moderátor Ivo Toman, s nimiž plánovala uvádět na pódiích kulturních domů show „Co ještě nevíte: Gábi a Petr Koukalovi.“

Nakonec ale bylo celé turné pro negativní ohlasy zrušeno. Jak na tom ale je samotná exbiatlonistka po fyzické stránce?

Gabriela Koukalová, vítězka Světového poháru.
Gabriela Koukalová při závodě Světového poháru.

„Od začátku letošního roku jsem byla bez zásadní fyzické zátěže. Mě samotnou nyní zajímá, jak na tom vlastně moje tělo je. A to i přesto, že veškeré mé myšlenky se nyní upínají k rodině a k přípravám projektu, spojeného s mojí nadační aktivitou související mimo jiné i se sportem,“ komentuje Koukalová.

V dalším odstavci ale rezolutně odmítá, že by chtěla startovat na některém ze závodů, případně se vrátit do profesionálního sportu.

„Vím, že musím pozvolna, ale rozhodně si chci dát pár týdnů ‚do těla‘. Hlava by chtěla, ale nohy možná nebudou fungovat. Tak uvidíme. Držte mi palce. Ale nebojte se, rozhodně nestartuji přípravu na olympiádu! Ráda bych se jen ujistila, že jsem pořád mladá holka a ne ‚šrot’,“ dodává Koukalová.

Najdete na Lidovky.cz