Jevgenij Pljuščenko na Ruském poháru v Moskvě | foto: GRIGORY DUKOR, Reuters

Krasobruslař Pljuščenko suverénně triumfoval v Moskvě

•   17:19
MOSKVA - Suverénním vítězstvím na Ruském poháru v Moskvě se olympijský šampion z Turína Jevgenij Pljuščenko po více než tříleté přestávce vrátil k mezinárodním krasobruslařským soutěžím. Druhý díl seriálu Grand Prix dnes vyhrál s ohromným náskokem téměř 26 bodů před Japoncem Takahikem Kozukou.

Šestadvacetiletý Pljuščenko se po olympijském triumfu v Turíně věnoval pouze exhibicím, ale hned při svém prvním startu v olympijské sezoně ukázal, že ve Vancouveru bude opět patřit mezi favority.

V krátkém programu porazil několikanásobný mistr světa a Evropy Kozuku o necelých sedm bodů, volnou jízdu vyhrál rovněž před japonským krasobruslařem o více než 18 bodů.

Součtem 240,20 bodu zaostal jen těsně za výkonem vítěze úvodního podniku Grand Prix v Paříži Japoncem Nobunarim Odou. Český reprezentant Tomáš Verner skončil před týdnem ve francouzské metropoli druhý se ziskem 229,96.