Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Krasobruslařské MS se kvůli zemětřesení uskuteční v Rusku

Sport

  14:24
MOSKVA - Moskva uspořádá mistrovství světa v krasobruslení, které po ničivém zemětřesení nemohlo hostit Tokio. Šampionát se uskuteční od 25. dubna do 1. května v moskevské Megasport Areně.

ilustrační foto foto: Reuters

Oznámila to dnes Mezinárodní bruslařská unie. Poté, co Japonsko postihla 11. března přírodní katastrofa a krasobruslařský šampionát musel být zrušen, nabídlo se šest měst, že se hostitelství ujmou. Souhlas od ISU ve čtvrtek dostala ruská metropole.

Ta už stejnou akci uspořádala v roce 2005, ale v jiné aréně. Tehdy se závodilo v Lužnikách, nyní se krasobruslaři včetně českých adeptů na medaili Tomáše Vernera a Michala Březiny představí ve čtrnáctitisícové Megasport Areně, dějišti hokejového MS před čtyřmi lety.

Zájem převzít od japonské metropole pořadatelství krasobruslařského šampionátu projevily vedle Moskvy i Kanada (Vancouver), USA (Colorado Springs nebo Lake Placid), Finsko (Turku), Rakousko (Štýrský Hradec) a Chorvatsko (Záhřeb).

Nově přidělený šampionát nyní ohrozil exhibici Nebeské hrany za účasti nejlepších závodníků, která se má v Praze konat 15. dubna za účasti Jevgenije Pljuščenka či Vernera. Eva Šťastná z pořádající společnosti Sport invest ČTK řekla, že by se akce měla uskutečnit s plánovanou účastí.

Mistrovství světa mělo začít v Tokiu v pondělí 21. března. Ve středu Japonsku nabídla ze solidarity své pořadatelství Francie, kde se má o světové medaile zápolit příští rok.

Autor:

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie
eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...