Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Krčmář vybojoval na domácí půdě 20. místo, Moravec byl o tři místa horší

Sport

  18:06aktualizováno  19:26
NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Sprint biatlonistů na úvod Světového poháru v Novém Městě na Moravě vyhrál suverénně lídr seriálu Johannes Thingnes Bö z Norska. Z českého kvarteta byl nejlepší na dvacátém místě Michal Krčmář.

Výkonu Michala Krčmáře aplaudovaly plné tribuny v Novém Městě na Moravě. foto: Petr Lemberk, MAFRA

Bö prokázal i před zaplněnou Vysočina Arenou skvělou formu na závěr kalendářního roku, na střelnici ani jednou neminul, a když k tomu přidal i vynikající běh, nebylo o jeho prvenství pochyb. Naopak závod se nepovedl obhájci celkového vítězství v SP Martinu Fourcadeovi z Francie. Na střelnici chyboval celkem čtyřikrát, na suverénního Nora ztratil více než dvě minuty a skončil hluboko v poli poražených - až na nebodovaném 43. místě. 

Z Čechů se do sobotního stíhacího závodu dostali ještě 23. Ondřej Moravec a 48. Jakub Štvrtecký. Neuspěl 86. Adam Václavík. Kvůli zranění v Novém Městě nestartuje Michal Šlesingr, jehož kvůli poškozenému bedernímu obratli čeká nucená pauza.

Michal Krčmář byl ve čtvrtečním sprintu nejlepším českým reprezentantem.
Ondřej Moravec zdraví diváky v Novém Městě na Moravě.

Český prapor držel na Vysočině Krčmář. Na střelnici sice minul hned první ránu, ale dalších devět našlo cíl. „Minela mě nerozhodila, ale nemělo smysl něco řešit. Nevím, kam mi to uteklo,“ řekl Krčmář. „Na lyžích to nebylo špatný, ale i tam mi něco k ideálu chybělo,“ doplnil sebekriticky.

Podobně jako v celé sezoně byl českou dvojkou Moravec. Na Krčmáře ztratil necelé tři sekundy, i on chyboval pouze jednou, což znamenalo umístění ve třetí desítce.

Velmi příznivě se vyvíjela novoměstská premiéra benjamínka Štvrteckého. Den před dvacátými narozeninami běžel výborně, střelbu vleže zvládl bez chyby, ale na stojce pak dvakrát minul. „Ta druhá chybná rána byla hodně mimo,“ všiml si reprezentační trenér Zdeněk Vítek.

Václavíka pět střeleckých chyb odsunulo mimo šedesátku biatlonistů, kteří si zajistili účast v sobotním stíhacím závodě.

Autor: