Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Lance Armstrong je na závěr kariéry znovu spojován s dopingem

Tour de France

  12:26
NEW YORK - Vyšetřovatelé údajného systematického dopingu v cyklistické stáji US Postal kolem Lance Armstronga si předvolali i jeho dlouholetého týmového kolegu Tylera Hamiltona. Sám dopingový hříšník už prostřednictvím svého právníka oznámil, že bude plně spolupracovat.

Tour de France (Lance Armstrong) foto: Reuters

Zatím není jasné, kdy bude Hamilton před velkou porotou vypovídat. S velkým očekáváním je spojováno především vystoupení Armstrongova hlavního kritika Grega LeMonda, jenž je předvolán na 30. července.

Čtěte také: Myslel jsem, že je po všem, řekl Contador. Nakonec ale Schlecka porazil

Vyšetřování odstartovala obvinění jiného bývalého člena US Postal Floyda Landise, jenž přišel s výpověďmi o Armstrongově podvádění v polovině května. Sedminásobný vítěz Tour de France neměl nikdy pozitivní dopingový test a nařčení odmítl i s tím, že slovo Landise coby usvědčeného dopingového hříšníka nemá žádnou váhu.

"Někdy přijde doba na to říci dětem, že Ježíšek neexistuje. Nemám radost z toho, že to musím udělat já, ale to všechno prostě není pravda," řekl Landis v pátek v televizi ABC k Armstrongovu popírání dopingu.

Armstrong si najal právníka

Americký cyklista Lance Armstrong si najal právního zástupce, aby ho zastupoval ve federálním vyšetřování, které má potvrdit či vyvrátit obvinění, zda sedminásobný vítěz Tour de France v minulosti dopoval. Informoval o tom deník Daily News.

Bryan D. Daly je bývalý federální zástupce z Los Angeles, kde zastupoval především osoby obviněné z kriminální zločinnosti.

Nyní má pomoci Armstrongovi čelit obviněním bývalého spolujezdce ze stáje US Postal Floyda Landise. Čtyřiatřicetiletý cyklista, jemuž byl kvůli dopingu odebrán čtyři roky starý titul z Tour, se sám přiznal k užívání řady zakázaných látek a z podvádění nařknul i Armstronga.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!