28. prosince 2012 17:17 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Lance Armstrong se může stát Texasanem roku

Někdejší legendární cyklista Lance Armstrong | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Někdejší legendární cyklista Lance Armstrong | foto: Reuters

AUSTIN Bývalý cyklistický král Lance Armstrong byl zařazen do nominace na Texasana roku. Nikoliv však z pozice zářivé hvězdy a příkladu pro ostatní, ale jakožto osobnost s velkým vlivem, která plnila stránky novin a byla středobodem zájmu médií. Na cenu ho nominoval deník Dallas Morning News.

Deník charakterizuje jednačtyřicetiletého texaského rodáka jako "bojovníka, který přežil", zároveň však i jako "mazaného lháře s ocelovým pohledem".

Odkazuje tak na minulost bývalého sedminásobného vítěze Tour de France, který dokázal překonat rakovinu varlat, vrátit se triumfálně do pelotonu, ale letos vyšel najevo jeho systematický doping a o všechny hlavní pocty a vítězství dodatečně přišel.

"To vyznamenání udělujeme za vliv daného člověka, ať už je to k lepšímu, nebo k horšímu. Odráží to důležitost toho, co Texasané činí, ne to, co bychom sami upřednostňovali, aby činili," zdůvodnil deník svoji volbu.

"Armstrongův pád v roce 2012, se všemi bolestnými dozvuky, zanechal kráter velikosti Texasu, což ho kvalifikuje jakožto finalistu pro letošní udělování cen. Jeho pád nebylo pěkné sledovat, ale když už nic jiného, je to užitečná lekce o nebezpečném uctívání hrdinů," uvádí Dallas Morning News.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?