16. srpna 2011 15:44 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Landis: Contadorův kouč distribuoval drogy

Alberto Contador. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alberto Contador. | foto: ČTK

KOLÍN NAD RÝNEM Bývalý americký cyklista Floyd Landis označil v rozhovoru pro německou televizní stanici ARD jednoho ze svých bývalých trenérů za distributora drog. Kouč Pepe Martí, který později spolupracoval i se Španělem Albertem Contadorem, podle dopingového hříšníka Landise dodával nedovolené podpůrné látky nejen jemu, ale také dalším jezdcům stáje US Postal, mezi nimiž zmínil i Lance Armstronga.

Landis, jenž kvůli užití testosteronu přišel o triumf na Tour de France 2006, byl prý systematicky dopován, což také v několika e-mailech napsal americké cyklistické federaci i mezinárodní unii UCI. Martí podle jeho vyjádření zásoboval látkami na podporu výkonnosti například i sedminásobného vítěze Tour de France Armstronga a další Američany George Hincapieho a Leviho Leipheimera.

"Martí nebyl ničím jiným, než známým překupníkem drog. Za dobu mého působení v US Postal mi prodával růstové hormony, EPO i další zakázané substance," řekl Landis na adresu kouče, jenž později spolupracoval s Contadorem ve stájích Discovery Channel a Astana. Z dopingu Landis dlouhodobě obviňuje Armstronga, který za oba týmy jezdil.

Contadorův mluvčí označil Landisova obvinění za lež. "Alberto zná Martího z doby, kdy byl v Discovery. Když byl týmovým koučem, staral se o trénink a stejnou roli poté plnil i v Astaně, kam se přesunul poté, co se americký tým rozpadl," uvedl v prohlášení Jacinto Vidarte.

"Tento rok jsou jedinými zodpovědnými lidmi za Albertův kalendář a přípravu členové stáje Saxo Bank a její majitel a manažer Bjarne Riis," uvedl mluvčí trojnásobného krále Tour de France a dvojnásobného vítěz Gira d'Italia. "Co říká (Landis) o Martím, to je lež," dodal Vidarte.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.