5. listopadu 2011 16:54 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Conatodor se oženil a dál čeká na očištění

Alberto Contador | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alberto Contador | foto: Reuters

PINTO Trojnásobný vítěz cyklistické Tour de France Alberto Contador se oženil. V rodném Pintu dnes osmadvacetiletý Španěl řekl "ano" své přítelkyni Macareně Pescadorové, s kterou tvoří pár deset let.

Zatímco své triumfy na velkých závodech obvykle slaví Contador ve městě nedaleko Madridu s tisícovkami příznivců, tentokrát si přál klidný obřad v rodinném kruhu. "Chci jednoduchou slavnost, abychom si to mohli všichni užít," řekl listu Gazzetta dello Sport před svatbou.

ČTĚTE TAKÉ

Letošního vítěz Gira d'Italia nyní čekají krátké líbánky v Římě a potom odpočinek doma, než zahájí přípravu na novou sezonu. "Rád chodím na lov a toulám se v polích," plánoval si relaxaci. "Na konci listopadu začnu s posilovnou a pak už se vrhnu na kolo. Zůstanu v Pintu. Jenom kdyby byla zima, jel bych na pobřeží," uvedl Contador.

S napětím bude čekat také na verdikt Sportovního arbitrážního soudu v Lausanne, který bude 21. až 24. listopadu řešit jeho pozitivní dopingový test na clenbuterol na loňské Tour de France. Věří, že bude očištěn. "Když jste nic neprovedli, nemáte se čeho bát," řekl vítěz všech tří Grand Tours, kterému Španělská cyklistická federace únoru zrušila původně udělený trest, proti čemuž se odvolaly mezinárodní unie UCI i Světová antidopingová agentura.

ČTK