Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

LeBron James jako nejmladší hráč nastřílel v NBA 20 tisíc bodů

8:45aktualizováno  10:57
NEW YORK - LeBron James překonal jako nejmladší hráč v historii NBA hranici 20 000 bodů. Při vítězství Miami 92:75 na palubovce Golden State dosáhl i na milník v počtu asistencí, kterých už má na kontě 5000.

LeBron James z Miami Heat. foto: Reuters

Jamesovi před středečním utkáním v Oaklandu scházelo k významné metě 18 bodů a dosáhl na ni už v prvním poločase. Celkem si v utkání připsal ještě o sedm bodů víc. Dosud nejmladším hráčem, který v NBA nastřílel 20 tisíc bodů, byl Kobe Bryant, jemuž bylo v den překonání této hranice 29 let a 122 dnů. James oslavil 30. prosince teprve 28. narozeniny.

Portland - Cleveland 88:93
Sacramento - Washington 95:94 (za hosty Veselý 2 doskoky)
San Antonio - Memphis 103:82, Toronto - Chicago 105:107 po prodl.

"Hodně to pro mě znamená. Bylo mi dáno, že jsem byl zdravý a odehrál spoustu zápasů. A jsem vděčný i spoluhráčům, že mi k této metě pomohli," řekl James.

Ve středu skončily vítězné série Washingtonu a Brooklynu. Wizards po třech výhrách podlehli o jediný bod domácímu Sacramentu 94:95. Jan Veselý strávil na hřišti deset minut, v nichž stihl jen jeden neúspěšný střelecký pokus a dva doskoky.

Třicet vteřin před koncem utkání za stavu 94:94 jeho spoluhráč John Wall neproměnil oba trestné hody, domácí Kings pak posunul do vedení jedním trestným hodem Tyreke Evans. Rozhodnout mohl nejlepší střelec zápasu Bradley Beal, autor 26 bodů a šesti trojek, ale jeho pokus byl neúspěšný. V dresu Kings nastříleli po 21 bodech Evans, John Salmons a DeMarcus Cousins, který přidal i 16 doskoků.

Brooklyn prohrál v Atlantě 95:109 a skončila mu sedmizápasová vítězná šňůra. Domácí Hawks přitom nastoupili bez své hvězdy Joshe Smithe, který byl suspendován klubem poté, co jej trenér Larry Drew vyhodil z tréninku. Hawks k výhře dovedl Jeff Teague 28 body a 11 asistencemi.

Střelcem dne byl Carlos Boozer z Chicaga, který pomohl k výhře Bulls v Torontu 107:105 po prodloužení 36 body a 12 doskoky. Pozici v čele NBA potvrdila Oklahoma, jež načala už čtvrtou desítku vítězství. Tým Thunder porazil 117:97 Denver, Russel Westbrook se na tom podílel 32 body.