29. června 2015 12:12, aktualizováno  15:46 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Na Tour se představí Kreuziger i König, slavný závod pojedou celkem čtyři Češi

Roman Kreuziger. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Kreuziger. | foto: Reuters

MANCHESTER Roman Kreuziger bude patřit na 102. ročníku Tour de France do sestavy týmu Tinkoff-Saxo, který má dopomoci k triumfu Albertu Contadorovi. Nejslavnější etapový závod, který začne v sobotu časovkou jednotlivců v nizozemském Utrechtu, tak pojede kvarteto českých cyklistů.

Devětadvacetiletý Kreuziger má za sebou už 12 závodů z trojkoruny tzv. Grand Tours. Na „Staré dámě“ se dosud představil pětkrát, z toho třikrát dokončil ostře sledovaný podnik v první desítce.

Právě na Tour de France také dosáhl na jeden z nejcennějších výsledků kariéry, když tam před dvěma lety dojel celkově pátý, stejně jako na Giru d’Italia 2011.

Tour pro něho bude po nedělním vystoupení na republikovém šampionátu, kde ho o stupně vítězů připravily technické potíže, teprve druhým závodem po skončení vleklé dopingové kauzy. V té mu kvůli podezření z dopingu na základě odchylek v biologickém pasu hrozilo zastavení činnosti.

Cyklista Roman Kreuziger si troufl na Kilimandžáro.
Český cyklista Roman Kreuziger

V nominované devítce, která má dotáhnout Contadora k vytouženému doublu v jednom roce po triumfu na nedávném Giru, figuruje rovněž slovenský spurtér Peter Sagan, jenž v Žilině na společném mistrovství ČR a SR závod s hromadným startem vyhrál. 

Dalšími členy týmu budou Rafal Majka, Michael Rogers, Ivan Basso, Daniele Bennati, Michael Valgren a Matteo Tosatto.

Kreuziger tak v sestavě zástupců české cyklistiky, kteří budou v sobotu na startu Tour, doplní rovněž nominovaného Leopolda Königa (Sky), Jana Bártu (Bora-Argon 18) a Zdeňka Štybara (Etixx-Quick-Step).

ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.