Pondělí 6. května 2024, svátek má Radoslav

Moderní pětibojař David Svoboda skvělým způsobem vstoupil do olympijského závodu. Ovládl úvodní disciplínu soutěže šerm.
11:54
Jihoafrický běžec Oscar Pistorius sice jako první handicapovaný sportovec startující pod pěti kruhy načerpal mnoho zážitků v individuálním závodě, tím nejnezapomenutelnějším pro něj ale zůstane páteční start ve finálovém běhu na 4x400 metrů.
11:41
Barbora Špotáková ponese českou vlajku na nedělním slavnostním zakončení londýnských her. Český olympijský výbor to zveřejnil na sociálních sítích. VÍCE ZDE
11:25
Pětibojař Svoboda je po 19 šermířských soubojích na děleném třetím místě s bilancí 14 výher a 5 porážek.
10:12
David Svoboda vstoupil do moderního pětiboje výtečně, vyhrál prvních pět šermířských soubojů.
10:03
Organizátoři z Mezinárodní boxerské asociace (AIBA) vykázali komentátory americké televize NBC z exkluzivního místa poblíž ringu. Chování novinářů prý rušilo rozhodčí a další funkcionáře.
10:01
Moc nechybělo a německá kladivářka Betty Heidlerová odjížděla z olympiády bez medaile a s pocitem křivdy. Ve finále totiž rozhodčí kvůli chybě elektromíry nezapsali její nejdelší pokus 77,13, který jí zajistit bronz. Sudí ho však po závodě přeměřili ručně a atletku posunuli na třetí příčku, o níž ji posléze nepřipravil ani protest čínské výpravy, kterým se Mezinárodní atletická federace (IAAF) zabývala přes tři hodiny. VÍCE ZDE
09:28
TIME OUT LN: Proč vyhrál i čtyřkajak NÁZOR ZDE
08:03
Moderní pětibojař David Svoboda útočil na medaili už v Pekingu, dnes ho od 9:45 čeká druhý olympijský pokus. Má dvě stříbra z mistrovství světa, ale poslední šampionáty mu příliš nevyšly.
08:02
Kateřina Nash se na start cross country postaví ve 13:30 jako jediná česká cyklistka. Celkově třetí místo ve Světovém poháru řadí bývalou lyžařku do okruhu medailových kandidátek.
08:01
V atletice má Česko dvě želízka: čtvrtkařskou štafetu žen (21:25) a chodkyni Lucii Pelantovou, jež čeká závod na 20 kilometrů (18:00).
08:00
V předposledním dnu olympijských her mají čeští sportovci další šanci rozšířit dosavadní medailovou sbírku. Asi nejblíže k tomu má oštěpař Vítězslav Veselý, kterého finále čeká od 20:20.
01:14
Medailové pořadí zemí po 15. soutěžním dni ZDE
23:50
Argentinský reprezentant v taekwondu Sebastián Crismanich se stal v Londýně olympijským vítězem v kategorii do 80 kg.
23:45
Hvězda v akci

Podruhé za sebou budou hrát ve finále olympijského turnaje basketbalistů Američané a Španělé. Zatímco favorizovaný výběr USA v semifinále zdolal olympijské vítěze z roku 2004 Argentince jasně 109:83, Španělé otočili duel s Ruskem. K výhře 67:59 jim pomohla výborná druhá půle, kterou vyhráli o 19 bodů.

23:14
Soupeřem švédských házenkářů ve finále olympijského turnaje bude Francie. Obhájci zlata z Pekingu porazili v druhém semifinále Chorvatsko 25:22.
22:50
Bronz
Korejští fotbalisté porazili v utkání o třetí místo na olympijském turnaji 2:0 Japonsko a získali první fotbalovou medaili pro svou zemi.
22:39
Zlato
Olympijskou soutěž tyčkařů ovládl Francouz Renaud Lavillenie. Výkonem 597 cm vylepšil o jeden centimetr rekord her Australana Hookera z Pekingu.
22:33
Zlato
Pozemkářky Nizozemska obhájily na OH v Londýně zlato z Pekingu, když ve finále porazily Argentinu 2:0. Bronz získala domácí Velká Británie.
22:24
Zlato
V dramatickém finiši finále štafety mužů na 4x400 metrů v cílové rovince rozhodli o svém vítězství Bahamané. Amečané skončili druzí, třetí byli běžci z Trinidadu a Tobaga.